Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Yardımcısı Ahmet Beyoğlu da tutuklandı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan Vali Yardımcısı Ahmet Beyoğlu, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu

Giriş Tarihi: 4.8.2016
Vali Yardımcısı Ahmet Beyoğlu da tutuklandı
15 Temmuz darbe girişiminin milli iradenin karşı çıkması üzerine başarısızlığa uğramasının ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve örgütle bağlantısı olduğu öne sürülen Vali Yardımcısı Ahmet Beyoğlu (49) tutuklandı. Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturması çerçevesinde gözaltına alınan üç çocuk babası Ahmet Beyoğlu, ifadesinin alınmasının ardından Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanarak cezaevine konuldu.

6 BİRİM BAĞLIYDI
FETÖ'cü vali yardımcısı Ahmet Beyoğlu'na Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, İdari Hizmetler Şube Müdürlüğü, Devlet Planlama Teşkilatlığı, Çukurova Kalkınma Ajansı, SODES Koordinatörlüğü ve TÜİK Bölge Müdürlüğü'nün bağlı olduğu bildirildi. Bu arada 2013-2014 tarihleri arasında AK Parti Pozantı İlçe Başkanlığı yapan Mesut Ağca'nın da gözaltına alındığı bildirildi. Başkanın evinde arama yapan polis ekipleri, çok sayıda doküman ele geçirdi.

AHMET BEYOĞLU KİMDİR?
10 Kasım 1967 tarihinde Antakya'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Reyhanlı'da tamamladı. 1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1989 yılında Barosunda avukatlık stajını tamamladı. Yine aynı yıl Mülki İdare Amirliği mesleğini seçti ve Kaymakam Adayı olarak Siirt'te göreve başladı. Kaymakam adaylığı döneminde İçişleri Bakanlığınca bir yıl süre ile İngiltere'ye gönderildi. Daha sonra Manyas (Balıkesir), Yavuzeli (Gaziantep) ilçelerinde kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. Adaylık süresini tamamladıktan sonra sırasıyla Akpınar (Kırşehir), Yedisu (Bingöl) ve Darende() ilçelerinde Kaymakam, Iğdır, Uşak ve Mersin'de ise Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. Silifke Kaymakamlığından sonra Balçova (İzmir) kaymakamı olarak görev yapan Ahmet Beyoğlu, 02.09.2014 tarih ve 2014/1032 Sayılı Kararname ile Adana Vali Yardımcılığı görevine atandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Yardımcısı Ahmet Beyoğlu da tutuklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN