Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan : İdamı konuşacağız

Bakan Lütfi Elvan: İdamı konuşacağız
Silifke Kaymakamlığının düzenlediği demokrasi yürüyüşüne katılan Kalkınma Bakanı , "Sizler o Kurtuluş Savaşı dönemindeki ruhu 15 Temmuz akşamından bu yana tüm dünyaya yaşattınız. Dünyaya şu mesajı verdiniz: 'Biz demokrasiye bağlıyız biz öyle bir milletiz ki, biz öyle bir köklü geçmişe sahibiz ki asla milli iradeden ve demokrasinden vazgeçmeyiz'. Şimdi hep beraber o haşhaşilerle mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

İDAM TARTIŞMALARI
Silifke Şehir Stadyumu'nda toplanan kalabalık, ellerinde Türk bayrakları ve Adana Akdeniz Mehteran Takımı ile birlikte Anıtı önüne geldi. 'İdam isteriz' şeklinde slogan atanlara cevap veren Bakan Elvan, idam konusunu Meclis'te tartışacaklarını söyledi. Demokrasi diyen ülkelerin darbe girişimine sessiz kaldıklarını belirten Elvan, "O ülkeler sizin mücadeleniniz karşısında sessiz kaldılar. Onların ikiyüzlü çehresini gördünüz. Demokrasimize saldıran o haşhaşileri, onu destekleyenleri sadece TSK'dan değil sadece emniyetimizden değil, tüm kamu kuruluşlarımızdan kökleri kazınıncaya kadar temizleyeceğiz. Milletine silah doğrultanlara merhamet göstermeyeceğiz" diye konuştu. Erdemli'de Cumhuriyet Meydanında halka hitap eden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Türkiye'yi uçurumun eşiğinden sizler kurtardınız. Sayın Cumhurbaşkanımızın, sayın başbakanımızın, hükümetimizin dik duruşu emniyet güçlerimizin, darbe girişimine karışmayan silahlı kuvvetler içerisindeki yiğit subaylarımızın ve milletimizin top yekün el ele kol kola, mücadelesiyle bu FETÖ'cülerin üstesinden birlikte geldik" dedi.

DÜNYAYA GÖSTERDİNİZ
Türk milletinin böyle bir ihanet şebekesiyle tarihinde karşılaşmadığını ifade eden Elvan, "Onun için bunlara verilmesi gereken en ağır ceza ne ise vereceğiz ve bunların kökünü kazıyacağız. İşte bizim yiğit milletimiz, o tankların altına yatan, o tankların üzerine çıkarak, o uçaktan atılan bombalara karşı imanlı göğsünü siper ederek, bu vatan için bu millet için, bu devlet için şehit oldular. Tam 238 şehit verdik. Allah cennet mekân eylesin. O şehitlerimizin yeri Çanakkale'deki şehitlerimizin yeridir. Ruhları şâd olsun" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Lütfi Elvan: İdamı konuşacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN