Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Topaca: Kentimizdeki hainleri tanımış olduk

Giriş Tarihi: 6.8.2016
Topaca: Kentimizdeki hainleri tanımış olduk
FETÖ'cü kalkışmanın, ülkedeki hainleri su yüzüne çıkardığını söyleyen Valisi Ercan Topaca, "Bu teşebbüs bize iyi bir şey gösterdi. İçimizdeki birçok haini tanımış olduk. İçimizdeki irinleri attık ve ülke olarak gençleştik. Bu olay birkaç sene sonra olsaydı bu temizliği belki yapamayacaktık. Bugün bunun ortaya çıkması devletimizi hızla ilerletecektir. Hatay'da görevden uzaklaştırılan bin 147 kamu görevlisi bulunmaktadır" dedi.

147 KİŞİ TUTUKLANDI
Kamu görevlisi ve vatandaş olmak üzere 155 kişinin gözaltında tutulduğunu kaydeden Vali Ercan Topaca, "22 tane askeri personel, 14 tane , 47 hâkim ve savcı, Milli Eğitim'den 3 ve değişik kurumlarımızdan 58 kişi olmak üzere toplam 147 kişi tutuklandı. 168 kişi adli kontrolle serbest bırakıldı, 24 kişi ise gözaltına alınıp herhangi bir suç unsuru tespit edilmeyince salıverildi. Firarda olan 55 kişi de aranıyor" diye konuştu. Bu sayıların her geçen gün değiştiğini kaydeden Topaca şunları söyledi: Çalışmalarımız devam ediyor. Bunun değişik ayakları var, bunlar öyle gizli ve sinsi bir yapı ki hemen tespit etmek, hemen ortaya çıkarmak mümkün olmuyor. Kendilerini gizlemek için her türlü faaliyetin içerisine girdiklerini biliyoruz. Hatay'ı karıştırmak için farklı gerekçeleri ileri sürerek fitne veya fesat oluşturabilecek bu kişilere karşı herkesin uyanık olması gerekir.

MESAJ ÇOK NET
Hatay'ın bir Türkiye mozaiği olduğunu vurgulayan Vali Topaca, "Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul'da gerçekleştirmek istediği mitingin küçüğünü biz Hatay'da gerçekleştirmiş olduk. Milli Birlik ve Kardeşlik Buluşması'nda birilerinin kenti karıştırmak için farklı gerekçeleri ileri sürerek fitne veya fesat oluşturabileceğini ilettim. Kentimizde bu anlamda çok güzel bir oluştu. Hatay'ın bütün renkleriyle milli iradeye sahip çıktığımızı gösterdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Topaca: Kentimizdeki hainleri tanımış olduk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN