7 Ağustos coşkusu meydanları sardı

Giriş Tarihi: 7.8.2016
7 Ağustos coşkusu meydanları sardı

’nin kalbi bugün İstanbul’da atarken, Adana, Mersin, Gaziantep, Hatay, Osmaniye, Niğde ve Kahramanmaraş’ta vatandaşlar meydanları demokrasi için dolduracak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Yenikapı'da 7 Ağustos Pazar günü (bugün) düzenlenecek olan "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne yaptığı katılım çağrısı üzerine 'nin dört bir yanından insanlar akın akın İstanbul'a giderken, Adana, Mersin, Gaziantep, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Niğde'de de demokrasi nöbetinin tutulduğu alanlar vatandaşlarla dolacak, on binler İstanbul'daki milyonların coşkusuna ortak olacak ve demokrasiyi kutlayacak.

ADANA EŞLİK EDECEK
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, 7 Ağustos Pazar günü saat 16.00'da İstasyon Meydanı'nda başlayacak olan demokrasi mitingine tüm Adanalıları davet etti. Miting alanına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüntüsünün ve sesinin canlı olarak yayınlanacağı sinevizyon sisteminin kurulacağını belirten Başkan Fikret Yeni, "İstanbul Yenikapı'daki coşkuya Adana'da eşlik edecek. hep bir ağızdan demokrasi şarkıları söyleyecek" diye konuştu.

ÜCRETSİZ OTOBÜSLER
15 Temmuz gecesinden bu yana büyük fedakarlık gösteren Adana halkının bunaltıcı sıcağa ve yüksek neme rağmen bıkmadan usanmadan meydanlarda nöbet tuttuğunu da söyleyen Başkan Fikret Yeni, "Bütün vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürler. Pazar günü yapılacak olan 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde de aynı coşku içinde katılım olmasını bekliyoruz. Mitinge katılmak isteyenler için çevre ilçeler dahil kentin her noktasından ücretsiz otobüsler kaldırılacak" şeklinde konuştu. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, pazar günkü mitinge tüm vatandaşları davet ederek, "Şanlı tarihi, nice destanlarla dolu olan bu millet bir destan daha yazdı. Bu destanı Tüm 'de olduğu gibi Adana'da da taçlandırmak için tüm vatandaşlarımızı İstasyon Meydanı'nda gerçekleştirilecek mitingimize davet ediyoruz" dedi. Çelikcan "Başkomutanımızın emriyle meydanları hainlere bırakmadık. Tüm dünyaya örnek olacak bir birliktelik sağladık" dedi.

İSTANBUL'A HEYET GİDECEK
Mersin AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik, MEGİAD Başkanı Mehmet İzol, MTSOB Başkanı Sabri Tekli, ASKON Mersin Şube Başkan Yardımcısı Hasan Arslan ve diğer sivil toplum kuruluş temsilcileri de Pazar günü Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenecek mitinge katılacaklarını belirterek, İstanbul'da yapılacak büyük mitinge de birer heyet göndereceklerini söyledi. AK Parti İl Başkanı Cesim Ak, tüm Mersinlileri coşkulu mitinge katılmaya çağırdı. Mersin'de de Büyükşehir Belediyesi mitinge gelmek isteyenler vatandaşlar için ücretsiz otobüs seferleri düzenliyecek.

ÖRNEK OLDUK, ÖRNEK OLACAĞIZ
Gaziantep'te görkemli bir buluşma düzenleneceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, "Gaziantep 15 Temmuz kalkışmasına karşı duruşuyla örnek bir kent oldu. Tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi halkımız bu dönemde büyük bir mücadele örneği sergiledi. Önümüzdeki hafta yapılacak büyük buluşmada İstanbul ile eşzamanlı olarak ilimizde de büyük bir organizasyon düzenlenecek. Aynı zamanda kurumlar üyelerini İstanbul'a da taşıyacak" dedi.

VATANA SAHİP ÇIKIYORLAR
Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Niğde'de de 15 Temmuz'dan beri kent meydanlarında nöbet tutan vatandaşlar, 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' için son kez meydanlara gelecekler. İstanbul'daki mitingle birlikte Çukurova'daki kentlerin de Türk bayraklarıyla süsleneceğini söyleyen vatandaşlar, "Türkiye öyle bir coşku öyle bir birliktelik sergileyecek ki, tüm dünyanın ağzı açık kalacak. Dünya'ya bir milletin vatanına nasıl sahip çıktığını bir kez daha göstereceğiz" diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 Ağustos coşkusu meydanları sardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN