200 araçlık konvoyla taziye ziyareti yaptılar

Belediyesi personeli, 15 Temmuz kalkışmasının önlenmesinde kilit rol oynayan şehit Ömer Halisdemir’in baba ocağına taziye ziyaretinde bulundu

Giriş Tarihi: 8.8.2016
200 araçlık konvoyla taziye ziyareti yaptılar
Belediyesi personeli, darbe girişimini ilk anda bozan kahraman şehit Ömer Halisdemir'in, Çukurkuyu beldesindeki baba ocağını ziyaret ederek, şehit ailesine taziyelerini sundu. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan başkanlığında yaklaşık 200 araçlık konvoyla Çukurkuyu beldesine giden Niğde Belediyesi'nin yüzlerce personeli, şehit babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve yakınlarına taziyelerini ilettikten sonra şehidin mezarını ziyaret etti.

TAZİYELERİNİ SUNDULAR
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye personeli baba ocağında, şehit babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve şehit yakınlarına taziyelerini sundu. Taziye ziyareti sırasında Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve lar edildi. Belediye Başkanı Faruk, "Bu millet Ömer Halisdemir gibi kahramanları yetiştirdiği müddetçe sırtı yere gelmeyecektir" dedi. Şehit Babası Hasan Hüseyin Halisdemir'in elini öpen Başkan Akdoğan, tüm şehit yakınları gibi kahraman Şehit Ömer Halisdemir'in ailesinin de emrinde olduklarını söyledi. Akdoğan, "Şehidimiz milletimize mal olmuştur. 15 Temmuz'daki darbe girişiminin seyrini değiştirmiş, ismi Türk tarihine harflerle yazılan bir mertebeye ulaşmıştır. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Türk medyası her fırsatta şehrimizden bahsetmektedir" dedi.

"VATANINA SAHİP ÇIKTI"
Kahraman şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir de "Bizim evladımız vatana, millete, devlete sahip çıktı. Ben bu nedenle evladıma babalık hakkımı helal ediyorum. Ziyaretlerinden dolayı Niğde Belediye Başkanımıza ve belediye personeline teşekkür ediyorum. Türkiye'nin dört bir yanından gelen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. Akdoğan ve belediye personeli, daha sonra şehidin kabrini ziyaret edip dua ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
200 araçlık konvoyla taziye ziyareti yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN