Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lerin ‘rampa’ isyanı

Çukurova’daki Doğalpark Aile Sağlığı ile yolun karşısında yer alan eczane arasında rampası bulunmaması yaşlı ve engelli vatandaşları zora sokuyor

Giriş Tarihi: 8.8.2016
Engellilerin ‘rampa’ isyanı
Adana'da Toros Mahallesi Turgut Özal Bulvarı üzerindeki Ramazanoğlu Camisi'nin altında bulunan Doğalpark Aile Sağlığı 'ne gelen ve yaşlılar, ilaç almak için eczaneye gitmek istediklerinde büyük sıkıntı yaşıyor. Bölgenin arazi yapısı nedeniyle metrelerce aşağıda kalan merkezinden çıkan engelli ve yaşlılar, eczaneye ulaşmak için bazı engelleri aşmak zorunda kalıyor. Engelli ve yaşlılar, kaldırıma park eden araçlar nedeniyle de ilerlemekte güçlük çekiyor. Eczaneye ulaşmak için alternatif güzergâhı kullanmak istediklerinde ise, metrelerce yükseklikteki duvar ve yaklaşık 15 basamaklı dik merdivenle karşılaşan engelli ve yaşlılar, duruma isyan ediyor. Merdivenlerin bulunduğu alana yapılacak engelli rampasıyla eczaneye ulaşımın kolaylaşacağını belirten vatandaşlar, taleplerine kulak verilerek, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

'RAMPA BİZİ RAHATLATIR'
88 yaşındaki Muzaffer Eryurt, sağlık ocağından çıktıktan sonra eczaneye gitmek için yolu kullanmak zorunda kaldığını, merdivenlerden çıkamadığını söyledi. Eryurt, "Eczaneye gitmek için ya merdivenleri çıkmamız ya da yoğun araç trafiğinin olduğu yolda yürümemiz gerekiyor. Bu duruma yetkililerin bir an önce çözüm bulmasını bekliyoruz. Sağlık merkezi ile eczane arasına bir rampa yapılması, benim gibi yaşlıları ve engellileri çok rahatlatacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engellilerin ‘rampa’ isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN