Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kent meydanının adı ‘ ve Demokrasi’

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan’ın en önemli projelerinden olan kent meydanına “ ve Demokrasi Meydanı” isimi verileceğini açıkladı

Giriş Tarihi: 8.8.2016
Kent meydanının adı ‘Barış ve Demokrasi’
Seyhan Belediye Meclisi Ağustos ayı son oturumu Başkan Zeydan Karalar yönetiminde gerçekleştirilirken önemli kararlar alındı. Başkan Zeydan Karalar'ın 'En önemli projelerimden' dediği balıkçılar pazarı civarına yapılacak olan kent meydanına " ve Demokrasi Meydanı" isminin verilmesi kararlaştırıldı. Yaklaşık 40 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan meydanda demokrasi ve barışı simgeleyen figürlerde olacak.

YIKIM BAŞLIYOR
Adana'nın en önemli eksikliğinin kent meydanı olduğuna vurgu yapan Başkan Karalar, yakın bir zamanda çalışmalarına başlanacağını da müjdeleyerek, "Adana'nın en büyük eksiği kuşkusuz kent meydanı idi. Yıllardır siyasetçiler tarafından sözü verilen ancak bir türlü çözüm için adım dahi atılamayan alan bizim dönemimizde önemli bir ilerleme gösterdi. Kamulaştırma çalışmaları hızlı bir şekilde sürüyor. Alanın yaklaşık yüzde 42'si kamulaştırılmış durumda" dedi.

ŞEHİTLERE YARDIM
Seyhan Belediye Meclisi, Başkan Zeydan Karalar'ın teklifi ile 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında şehit olan Adanalılara yardım yapılması da kararlaştırıldı. 4'ü Seyhan'da oturan 7 şehidin olduğu öğrenilirken, yapılacak yardımların miktarıyla ilgili Karalar'a yetki verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kent meydanının adı ‘Barış ve Demokrasi’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN