Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de tercih edilen üniversite

2884 yeni öğrenci tarafından tercih edilen Yakın Doğu Üniversitesi ’deki üniversiteler arasında en çok tercih edilen üniversite oldu

Giriş Tarihi: 11.8.2016
KKTC’de tercih edilen üniversite
2016 ÖSYM-LYS sonuçları doğrultusunda 2884 yeni öğrenci tarafından tercih edilen Yakın Doğu Üniversitesi 'deki üniversiteler arasında en çok tercih edilen üniversite oldu. YDÜ Rektörlüğü'nden yapılan açıklamaya göre üniversiteyi tercih eden öğrenci sayısı 2884 oldu. Bu yıl KKTC üniversitelerini tercih eden öğrenci sayısında da genel bir artış olduğu ifade edilen açıklamada KKTC genelinde LYS yerleştirme sonuçlarına göre Yakın Doğu Üniversitesi'nin en fazla yerleşen öğrenci sayısı ile birinci sırada yer aldığı vurgulandı. Yerleşen 2884 öğrencinin yaklaşık yüzde 80'ninin lisans programlarına yerleştiği, Dikey Geçiş Sınavı, Ek Kontenjan Yerleştirme sonuçlarına göre, KKTC'deki liselerden mezun olan öğrencilerle, yabancı öğrenci kayıtları ile yatay geçiş kayıtlarının da tamamlanması ile birlikte YDÜ'ye kayıt yaptıran öğrenci sayısının daha da artacağı belirtildi. sonuçlarına göre KKTC üniversitelerine 8 bin 642'si lisans, 3 bin 318'sı ön lisans olmak üzere toplam 11 bin 960 öğrenci yerleşti.

GÜVENİN GÖSTERGESİ
YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, ülkesinde ilklerin üniversitesi ve dünyada öncü bir eğitim kurumu olan YDÜ'ye bu yıl ÖSYM ile yerleşen öğrenciler ile birlikte tüm dünyadan 7 bin 500 yeni öğrencinin kayıt yapmasını beklediklerini ifade etti. Doç. Dr. Günsel, bu sonucun Yakın Doğu Üniversitesi'ne duyulan güvenin bir göstergesi olduğunu ve kendilerine güvenen değerli öğrencilerine Yakın Doğu ailesi olarak her anlamda en iyiyi sunacaklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KKTC’de tercih edilen üniversite
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN