Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ülke geleceği için de ortak karar alınmalı’

Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, tüm milletin girişimine karşı direnerek ülkeyi karanlığa gitmekten kurtardığını söyledi

Giriş Tarihi: 13.8.2016
‘Ülke geleceği için de ortak karar alınmalı’
Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, 15 Temmuz kalkışmasından sonra ülke çapında güzel bir birliktelik gösterildiğini belirterek, arzularının bu birlikteliği devam ettirmek olduğunu söyledi. Başkan Adil Konukoğlu, "İnşallah siyasiler ülkenin geleceği konusunda birlikte karar alırlar ve refah seviyesini çok daha yükseltiriz" dedi. GSO Meclis Toplantısında konuşan Konukoğlu, darbe girişiminin, milletin vatanına sahip çıkmasıyla önlendiğini söyledi. Alınan hızlı kararlar sayesinde darbe girişiminin piyasalara etkisinin çok sınırlı kaldığını belirten Konukoğlu, "Hükümet yetkilileri, ekonomide olumlu gidişatı sürdürecek destekleri beyan ettiler. Bunların olumlu sonuçlarını almaya başlıyoruz" diye konuştu. Gaziantep'in ihracatındaki düşüşü daha fazla çalışarak telafi edeceklerini kaydeden Konukoğlu, "2016 yılının başından beri bu kadar olay yaşandı, Gaziantep olarak yine direniyor, yine koşuyoruz. Diğer şehirlerle aramızdaki farkı kapatıyoruz. En fazla ihracat yapan şehirler arasında beşinci sırada bulunan Ankara ile aramızdaki fark 100 milyon dolara kadar düştü" şeklinde konuştu.

ENERJİ KULLANIMI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Rusya'ya gerçekleştirdiği ziyaretin de ihracata önemli etkileri olacağını kaydeden Konukoğlu, "Gaziantep'te Ocak-Temmuz 2016 döneminde sigortalı çalışan sayısı 265 bin 517 kişi. Öğrendiğim kadarıyla, 15 Temmuz'dan sonra Gaziantepli hiçbir sanayici kimseyi işten çıkarmadı. Teşekkür ediyorum. OSB tüketiminde Ocak- Temmuz 2016 döneminde yüzde 10,9 artış da yeni yatırımların devreye girişini gösteriyor" dedi. GSO Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu da şunları söyledi: Allah, ülkemizi çok büyük bir uçurumun kenarından kurtarmış. 7 Ağustos'ta 81 ilde yapılan demokrasi mitingi, Türkiye'nin birlik beraberliğinin tüm dünyaya örnek teşkil etmesi açısından çok önemli organizasyondu. Bu mitinge katılan tüm parti liderlerine teşekkür ediyorum. 15 Temmuz belki bir şerdi, ama bu şerden hayır çıkacak. Ülkemizin yeniden yükselişinin başlangıcı olacağına inancımız tam.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ülke geleceği için de ortak karar alınmalı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN