İlk emir Başkan Erkoç’tan geldi

Giriş Tarihi: 14.8.2016
İlk emir Başkan Erkoç’tan geldi

Darbe girimi sırasında askeri birliklerin çıkışlarını engellemek için iş makineleri ile kapıların kapatılması emrini Türkiye’de ilk kez Büyükşehir Belediye Başkanı’nın verdiği anlaşıldı

FETÖ'cü vatan hainlerinin 15 Temmuz'da gerçekleştirmek istediği darbe girimi sırasında 'da bulunan ve Atatürk Havalimanı'na yaklaşık 15 kilometre yürüyerek Cumhurbaşkanı'nı karşılaşanlar arasında yerini alan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un telefonla genel sekterini arayarak Türkiye'de ilk kez tüm iş makineleriyle askeri birliklerin çıkış kapısının kapatılması talimatını verdiği ortaya çıktı. Milletin iradesinin önüne hiçbir gücün geçemeyeceğinin görüldüğünü söyleyen Başkan Erkoç, "Bunu Pensilvanya'daki o vatan haini şeytan ile tüm dünya gördü" dedi.

ASKERİ ARAÇLARA KAPALI
Bir toplantıya katılmak için 15 Temmuz akşamı İstanbul'a giden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, vatan haini FETÖ'cü teröristlerin darbe girişiminde bulunduğunu anlar anlamaz hemen Genel Sekreteri İbrahim Ulaş'ı aradı. Belediyenin iş makineleriyle Kahramanmaraş'taki askeri birliklerin bulunduğu kışlaların çıkış kapılarının tutulmasını söyledi. Bu talimattan çok sonra hükümet kanadından gelen talimatla tüm belediyeler benzer önlemi aldı. Daha sonra yaya olarak Atatürk Havalimanı'na yürüyüp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılaşan Başkan Erkoç, gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra izin isteyerek uçakla Adana'ya döndü. Karayolu ile Kahramanmaraş'a giden Başkan Erkoç, kente gelir gelmez askeri birliklerin çıkışlarını önleyen iş makinelerini denetledi. Belediye hoparlöründen sala verilmesini de sağlayan Başkan Erkoç, kentin ileri gelenlerini de tek tek arayarak, "Bu vatan bizim. Bu bayrak inerse hiçbirimizi yaşatmazlar. Hepimiz vatanımızı can siperane savunalım" dedi. Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Meydanlara çıkın" çağrısı üzerine ikinci bir çalışma yapan Başkan Erkoç, yaklaşık 30 bin kişilik bir kalabalığı kent meydanında toplamayı başardı. 27 gün süren demokrasi nöbeti sırasında bir an olsun meydanlardan ayrılmayan Başkan Fatih Erkoç, uykusuzluk ve yorgunluktan bitkin hale geldiği anlarda dahi meydanları terk etmedi. Serumla ayakta kalan Başkan Erkoç, "15 Temmuz'dan itibaren onurlu ve dik duruşu ile meydanlardan ayrılmayan hemşerilerime teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın emri ile nöbetimize virgül koyduk. Bu hainler darbeye kalkıştıklarında karşılarında Başkomutanından Başbakanına, generalinden askerine ve yediden yetmişe Türk halkını göreceğini hesap edemedi. FETÖ'cü vatan hainleri gibi PKK'lı teröristlerde hak ettiği cezayı kesinlikle görecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk emir Başkan Erkoç’tan geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN