Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Su kaynakları kurumak üzere

Başkan Kocamaz, ’de oranlarının düşük olması nedeniyle yaşandığına dikkat çekti

Giriş Tarihi: 17.8.2016
Su kaynakları kurumak üzere
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yapılan ve yapılacak olan bütün hizmetlerin kaynağında Mersin sevgisi olduğunu ifade ederek, Anamur'dan Çamlıyayla'ya kadar kentin hak ettiği hizmetleri hayata geçirmek için çalıştıklarını söyledi. Başkan Kocamaz, su kaynaklarının kurumaya yüz tuttuğunu belirterek, suyun israf edilmemesi konusunda uyarılarda bulundu.

HİZMET ALANI GENİŞLEDİ
Başkan Burhanettin Kocamaz, "Yaklaşık 28 aydır bizlere destek veren, bizleri görev başına getiren hemşerilerimize hep birlikte hizmet ediyoruz. Biliyorsunuz ki Büyükşehir Yasası ile beraber hizmet alanımız oldukça büyüdü. Yapılanma ile geçen ilk yılın ardından, artık söz verdiğimiz hedeflerimizi yerine getirmeye başladık" dedi. Son zamanlarda oranlarının düşük olması nedeniyle büyük sıkıntıların yaşanmasına neden olan ile ilgili uyarılarda bulunan Kocamaz, "Su kaynaklarımız kurumaya yüz tuttu. Birçok su kaynağımızın kuruması nedeniyle büyük sıkıntılar yaşanıyor. Su sorununun çözümü için çalışmalar yapıyoruz. Silifke ile Mersin arasında bir su envanteri çıkardık. Su kaynaklarını tespit ettik. Bu kaynakların en iyi şekilde değerlendirilmesi için projelerimizi başlattık" şeklinde konuştu.

DAHA DUYARLI OLUNMALI
Kocamaz, "Kaynakların kuruması sonucu vatandaşımız da haklı olarak çareler aramaya başlıyor. Ama ne yazık ki içme suyu ile bahçelerin sulanması kentimizde yaşadığımız su sıkıntısını daha da arttırıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Su kaynakları kurumak üzere
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN