HKÜ’de yeni dönem lıkları hız kesmeden sürüyor

Giriş Tarihi: 18.8.2016
HKÜ’de yeni dönem hazırlıkları hız kesmeden sürüyor

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), yeni eğitim öğretim döneminde 230 öğretim görevlisiyle 6 bin 671 öğrenciye eğitim verecek

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) 6 bin 671 öğrencisiyle yeni döneme . 2016-2017 eğitim öğretim yılında bin 330 kişinin tercih ettiği HKÜ, tercih kayıt işlemlerini de hızla sürdürerek, yeni sezon hazırlıklarını devam ettiriyor. HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, uzman akademik kadroyla yeni eğitim öğretim döneminin başlamasını sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.

GÜN SAYIYORLAR
Rektör Tamer Yılmaz, 54 profesör, 17 doçent, 55 yardımcı doçent, 38 öğretim görevlisi, 17 okutman ve 49 araştırma görevlisi olmak üzere, 230 öğretim elemanıyla öğrencilere gerekli eğitimleri vermek üzere hazır olduklarını söyledi. Uzman akademik kadrosuyla yeni döneme hazır olan HKÜ, yeni öğrencilerinin kayıt işlemlerini de tamamladıktan sonra, yeni sezonun başlaması için gün sayacak.

BÖLGEDE İLK
Bölgenin ilk vakıf üniversitesi olarak eğitim hayatına başlayan, yeşil ve akıllı kampusa sahip özel bir mimari yapıyı içinde barındıran HKÜ, kampus olanakları, burs imkanları ve yeni geliştirdiği modelleri ile göz dolduruyor. 2008 yılında kurulan ve tarihi İpek Yolu'nu dünyaya bağlayan yeni bir kenti olan HKÜ, 5 fakülte, 24 bölüm, 2 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu ile hızla büyüyüp gelişerek, Türkiye'nin önemli vakıf üniversiteleri arasında yer almayı başardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ’de yeni dönem hazırlıkları hız kesmeden sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN