Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayakkabılar Fatma Usta’nın ellerinde

20 yıldır ayakkabı tamirciliği yapan ve 3 yıl önce işyeri açan Fatma Ertarğın, erkeklerin hakim olduğu alanda işine sıkıca sarılıyor

Giriş Tarihi: 23.8.2016 ABONE OL
Ayakkabılar Fatma Usta’nın ellerinde

Kahramanmaraş'ta 20 yıldır ayakkabı tamirciliği yapan ve 3 yıl önce aldığı mikro kredi desteğiyle de işyeri açan Fatma Ertarğın, genellikle erkeklerin bulunduğu alanda işine sıkıca sarılarak müşterilerinin eskimiş ya da tamire ihtiyacı olan ayakkabılarına adeta hayat veriyor. Onikişubat ilçesinde yaşayan 41 yaşındaki 2 çocuk annesi Ertarğın, ortaokul yıllarında ayakkabı tamircisi amcasının yanına gide gele öğrendiği ayakkabı tamirini bir süre sonra meslek edindi.

KENDİ İŞYERİNİ AÇTI
İlk etapta komşularıyla akrabalarının ayakkabılarını tamir ederek işe başlayan Ertarğın, 3 yıl önce aldığı mikro kredi desteğiyle işyeri açtı. Evinin geçimine ve çocuklarının eğitimine kazandığı parayla katkı sağlayan Ertarğın, şimdi hayalini kurduğu işi yapmanın mutluluğuyla çocuklarını geleceğe hazırlıyor. Ayakkabı üzerine çok değişik işlerde çalıştığını anlatan Ertarğın, mikro kredi çekip kendi birikintilerini de harmanlayarak küçük bir işyeri açtığını belirtti. Kadınların sık bulunmadığı meslekte kendini tanımayan müşterilerin ayakkabı tamir eden bir kadın gördüklerinde şaşırdığını anlatan Ertarğın, bazı müşterilerin ön yargıyla yaklaşabildiğini aktardı. Ertarğın, "İşimi iyi yapmam benim reklamımdır. Bazı müşteriler 'Kadın nereden çıktı, kadın sanatçı olur, şarkıcı olur, bir bu eksikti' gibi konuşuyorlar. Ayakkabıyı aldıktan sonra da özür diliyorlar" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ayakkabılar Fatma Usta’nın ellerinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA