lı turizmcilerin umudu Rus turistlerde

Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, Türkiye ile Rusya arasındaki anlaşma çabalarının olumlu sonuçlanmasının Hatay turizmine de bahar havası yaşatacağını söyledi

Giriş Tarihi: 24.8.2016
Hataylı turizmcilerin umudu Rus turistlerde
Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, Türkiye- Rusya arasında yaşanan ciddi hareketlenmeler ve turizm için gerçekleştirilen anlaşma çabalarının olumlu sonuçlanmasının Hatay turizmine de bahar havası yaşatacağını söyledi. 'de yaşanan iç savaştan dolayı Hatay turizminin son dönemlerde çok kötü gittiğinin altını çizen Nacioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinin kendilerini umutlandırdığını açıkladı.

"UMUTLUYUZ"
'de yaşanan savaşın bitmesi durumunda Hatay turizminin çok güzel günler göreceğine değinen Nacioğlu, "Ama Suriye'deki iç savaş devam ederse Hatay turizminin düzelmesi zor. Biz umutluyuz. Gerek Cumhurbaşkanımız, gerek Başbakanımızın Suriye politikasında attığı adım bizleri sevindiriyor. İnşallah bu adım daha iyi yerlere gider. Ve iki komşu ülke birbirine eskisi gibi güzel günleri görür. Turizmi de canlandırırlar" dedi. Hataylı turizmcinin çok sıkıntı çektiğini ve bir çok otelin satışa çıkarıldığını kaydeden Nacioğlu, "Hatay turizmcileri olarak çok büyük sıkıntılar çekiyoruz. Özellikle Hatay'da bulunan birçok otelin satışa çıkartıldığı ve emin olun otel personelinin maaşını zor ödediklerini görüyoruz. Devletten beklentimiz, buradaki insanlara hiç olmazsa faizsiz bir kredi verirlerse veyahut onlara vergi konusunda kolaylık ve diğer konularda yardımcı olurlarsa iyi olur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hataylı turizmcilerin umudu Rus turistlerde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN