’in tanıtımı için MEDİTOUR bir fırsat’

Giriş Tarihi: 24.8.2016
‘Mersin’in tanıtımı için MEDİTOUR bir fırsat’

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MEDİTOUR 2016’nın kentin tanıtımı açısından büyük bir fırsat olduğunu söyledi

Akdeniz havzasının en önemli forumu olma özelliği taşıyan ve 28- 30 Eylül'de 'in ev sahipliğinde yapılacak olan MEDİTOUR 2016'nın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Organizasyonun kentin tanıtımı açısından bulunmaz bir fırsat olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Doğru bir tanıtım stratejisiyle dünyanın dört bir yanından milyonlarca turisti kentimize çekebilecek değerlerimizi her fırsatta ve her mecrada tüm dünyaya tanıtmalıyız" dedi.

BULUNMAZ FIRSAT
Divan Otel'de yapılan ve turizm sektörünün temsilcilerinin yer aldığı toplantıda konuşan Kocamaz, yeryüzü cenneti olarak nitelendirilen Mersin'in bu zamana kadar hak ettiği liderliği yakalayamadığını söyledi. Kentin ülkedeki turizm gelirinden ise sadece yüzde 1 oranında pay aldığına dikkat çeken Kocamaz, turizmde kilit rol oynayan kişileri, bürokratları, yönetimleri ve akademisyenleri buluşturacak olan MEDİTOUR 2016'nın tanıtım açısından bulunmaz bir fırsat olacağının altını çizdi.

CESARETLİ ADIMLAR
Mersin'in turizmde ön plana çıkması için olumsuzları giderecek adımlar atılması gerektiğine işaret eden Kocamaz şöyle konuştu: Belediye olarak üzerimize düşeni yapmaya çalışıyor, turizm potansiyelimizi layıkıyla kullanabilmek için gerekli adımları cesaret ve samimiyetle atıyoruz. Bu yıl yaptığımız sahil yenileme ve işlevlendirme projesi kapsamında Susanoğlu ve Kızkalesi plajımızı Mavi Bayrak standartlarına getirdik. Hedefimiz şu anda 11 olan mavi bayrak sayımızı en kısa sürede 50'ye çıkarmak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Mersin’in tanıtımı için MEDİTOUR bir fırsat’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN