Yenidoğan’da sokaklar tamamen asfaltlanıyor

Yüreğir Belediye Başkanı , Yenidoğan Mahallesi’nde yapılan yol çalışmalarını yerinde denetledi, 138 sokağın 100’ünün asfaltlandığını söyledi

Giriş Tarihi: 24.8.2016
Yenidoğan’da sokaklar tamamen asfaltlanıyor
'da Yüreğir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yol çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yenidoğan Mahallesi'nde özellikle doğalgaz çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda asfalt çalışmasının yapıldığını ve 138 sokağın 100'ünün asfaltlandığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı , "Geriye kalan sokakların da en geç 15 gün içinde asfaltlama çalışmaları tamamlanacaktır. İlçemizin tüm mahalle ve köylerindeki yolları tertemiz yaparak halkımızın sıkıntı çekmemesini sağlayacağız" dedi.

YENİDEN YAPILIYOR
Uzun yıllar Karayollarında edindiği tecrübeleri Yüreğir için hizmete dönüştüren Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ilçede yol sorununu büyük ölçüde çözdü. Başkan Çelikcan'ın 7 yıllık görev süresinde yaptığı yolların uzunluğu 20 yılda yapılan yolun iki katını geçti. Her gün ilçenin farklı noktalarında çalışmalarını sürdüren ekipler son olarak Yenidoğan Mahallesi'nde bir yandan doğalgaz çalışmaları nedeniyle deforme olmuş yolları sökerken bir yandan da asfalt çalışması yapıyor. Çalışmaları denetleyen Başkan Mahmut Çelikcan, şu ana kadar 138 adet sokaktan 100'ünün asfaltlandığını, diğer sokakların da 2 hafta içinde asfaltlanacağını söyledi. Yüreğir'de girilmedik sokak bırakmamayı hedeflediklerini belirten Başkan Çelikcan, "Göreve geldiğimiz günden bu yana 520 bin ton sıcak asfalt, 600 bin metrekare kilitli parke ve 1 milyon 300 bin metrekare sathi kaplama çalışması yapıldı. Şu an Yenidoğan Mahallemizde asfalt çalışması yapıyoruz. Doğalgaz çalışmaları nedeniyle vatandaşlarımız için büyük sıkıntı haline dönen yollar sökülerek bütün sokaklar yeniden asfaltlanıyor" diye konuştu.

ARAÇ FİLOSU YENİLENİYOR
Alihocalı, Akarca ve İsmailiye mahallelerinde sathi kaplama çalışmalarının tamamlandığını vurgulayan Çelikcan, "Çotlu mahallemizde devam eden sathi kaplama çalışmalarının ardından ekiplerimiz Şıhmurat ve Camili mahallelerimize geçecek. Yama ekiplerimiz ise sıkıntılı olan bölgelere anında müdahale ediyor. Yenilediğimiz araç filomuzla hem köylerimize hem de mahallelerimize daha nitelikli hizmet götürmeyi amaçlıyoruz. Göreve gelmemizle birlikte ilçemizde yol sorunu büyük ölçüde çözüldü" şeklinde konuştu. Muhtar Mehmet Uzunbilek, yapılan çalışmalardan dolayı ekiplere teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenidoğan’da sokaklar tamamen asfaltlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN