Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avcı: Ekonomimiz dimdik ayakta

Halil Avcı, Türkmenistan’a gideceklerini belirterek, “Ekonomimizin 15 Temmuz öncesindeki kadar güçlü olduğunu anlatacağız” dedi

Giriş Tarihi: 25.8.2016
Avcı: Ekonomimiz dimdik ayakta
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) -Türkmenistan İş Konseyi Başkanı Halil Avcı, Türkmenistan Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov'u ziyaretinde, silahlı hain güçlerin darbe girişimine rağmen ekonomisinin dimdik ayakta olduğunu söyledi. Avcı'nın Başkonsolos Seyitmammedov'u ziyareti, Ömer Cihad Vardan başkanlığında bir araya gelen DEİK yönetimi ve iş konseyi başkanlarının, dış ekonomik ilişkiler alanında kısa ve uzun vadede yapılması gerekenlerle ilgili hazırladığı 11 maddelik Acil Eylem Planı kapsamında gerçekleşti.

KALDIĞI YERDEN DEVAM
-Türkmenistan İş Konseyi Başkanı Halil Avcı, DEİK'in, darbe girişimi sonrası yurt dışında Türkiye ile ilgili dezenformasyonun engellenmesi ve bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla 'seferberlik' başlattığını ifade etti. Her iş konseyi başkanının, sorumlu oldukları ülkelerin diplomatik misyon temsilcileri ile temaslarda bulunduğunu ve bu ülkelere ziyaretler gerçekleştirerek darbe sonrası Türkiye'nin ekonomisi ile ilgili bilgiler aktardığını belirten Avcı, "Vatan hainlerinin darbe girişimine rağmen ülkemizin ekonomisi dimdik ayaktadır. İşlerimiz kaldığı yerden devam etmektedir" dedi.

DOSTANE İLİŞKİLER
Darbe girişimi sonrası yaşanan ekonomik gelişmelerin, Türkiye ekonomisinin sağlam temeller üzerine oturduğunun bir göstergesi olduğunun altını çizen Avcı, şöyle devam etti: "Hain kalkışma sonrası döviz kuru yerinde saymış, enflasyon yükselmemiş, ekonomimiz sapasağlam ayakta kalmıştır. Bütün yaşananlara rağmen hükümetimiz her şeye hâkim durumdadır. İthalatımız, ihracatımız, üretimimiz sekteye uğramadan devam etmektedir. Sizinle de olan dostane ilişkilerimiz, 15 Temmuz öncesinde nasılsa 15 Temmuz sonrasında da gelişerek devam edecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avcı: Ekonomimiz dimdik ayakta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN