Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekinci: Ekonomi güven veriyor

Yapı Müteahhitleri Derneği Başkanı Nesim Ekinci: Bankalar konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmesiyle kredisi başvurusu hızlandı

Giriş Tarihi: 28.8.2016
Ekinci: Ekonomi güven veriyor

Yapı Müteahhitleri Derneği (MERYAP) Başkanı Nesim Ekinci Cumhurbaşkanı 'ın çağrısı ile bankaların konut kredisinde faiz indirimine gitmesinin ekonomiyi önemli derecede hareketlilik getirdiğini açıkladı. Faiz indirimiyle konut kredisi başvuru sayısının 5 kat arttığını bildiren Ekinci, sağlam temelleri üzerine kurulu ekonominin güven verdiğini söyledi. Ekinci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla kredi oranlarında indirime gidildiğini hatırlatarak, "Hem kredi faizlerinin düşmesi, hem vatandaşın 8 milyar dolar bozdurarak ekonomiye destek vermesi, hem yurtdışından gelen finansman nedeniyle 2016'nın ikinci yarısı ve 2017'nin ve yatırım yılı olacağını söyleyebiliriz. Şimdi ekonomiye sahip çıkma zamanı" dedi.

MİLLET KENETLENDİ
Ekonomiye olan güvenin, halkın ve yatırımcının yanı sıra bankaların da desteğiyle perçinlendiğini ifade eden MERYAP Başkanı Ekinci "Milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkan vatandaş ekonomiye de sahip çıkarak, Cumhurbaşkanı ve hükümetin çağrılarına karşılık vermiştir. Türk milleti her alanda kenetlenmiş ve ülkesine sahip çıkmıştır" diye konuştu.

DOPİNG ETKİSİ
Ekonomiye gelen yerli-yabancı desteklerin ve kredi faizlerinin düşürülmesinin doping etkisi yarattığına vurgu yapan Ekinci "İnşaat sektörü olarak bu sıkıntılı günlerde elimizden gelenin daha fazlasını yaparak bizler de ülkemize en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. İnşaat sektöründe yaşanan canlılık ve ekonomik göstergeler bunun en bariz kanıtıdır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekinci: Ekonomi güven veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN