Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyeler uyuyor Özsüt yıkıma başladı

Giriş Tarihi: 1.9.2016
Belediyeler uyuyor Özsüt yıkıma başladı

Turgut Özal Bulvarı’nda yaşanan kaldırım işgallerinde ilk adım Özsüt’ten geldi. Firma yetkilileri işgale son verirken diğer işyerlerinin işgali devam ediyor, belediyeler ise bunu seyrediyor

'da Turgut Özal Bulvarı'nda Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi'nin gözleri önünde yaşanan kaldırım işgallerinde olumlu bir gelişme yaşandı. Bulvardaki işgalci işletmeler arasında yer alan Özsüt firması, neden olduğu işgale son vermek için çalışma başlattı. İşletme sahibinin talimatıyla işgale neden olan bölümler tek tek sökülmeye başlanırken Büyükşehir ve Çukurova'nın, diğer işgallere ne son vereceği bilinmiyor.

GÜNDEMDE TUTTUK
Turgut Özal Bulvarı'nda aylardır göz yumulan işgaller, çeşitli tarihlerde yapılan haberlerle SABAH Güney tarafından gündemde tutuldu. Son olarak 22 Ağustos 2016 günü "Müdahale yok işgal sürüyor" başlıklı haberle işgallere göz yuman Büyükşehir ve Çukurova belediyeleri göreve çağrıldı. Her iki belediye işgalleri sonlandıracak adımı atmazken işgalci işletmelerden Özsüt firmasının yetkilileri, kaldırım işgaline son vermek için kolları sıvadı.

GERİYE KALDI 62 İŞYERİ
Sabahın erken saatlerinde işgale neden olan bölümler tek tek sökülmeye başlandı. Söküm işlemlerinin ardından işletme, yasanın kendisine tanıdığı sınırlar içerisinde hizmet vermeye devam edecek. Özsüt firması yetkilileri, gecikmeli de olsa duyarlılık göstererek işgali sonlandırırken geriye kalan 62 işletme ile Büyükşehir ve Çukurova belediyelerin tavrının ne olacağı merak ediliyor. Her iki belediyenin "işgalleri sonlandırma sözünü ne zaman hayata geçireceği" sorusu yanıt bekliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyeler uyuyor Özsüt yıkıma başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN