Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir Hastanesi gelecek yıl bitiyor

Entegre Kampusu inşaatını inceleyen Sağlık Bakanı , “Cumhurbaşkanımızın rüya projesi bu hastanelerden biri hizmete girecek” dedi

Giriş Tarihi: 2.9.2016
Adana Şehir Hastanesi gelecek yıl bitiyor

Bakanlığına bağlı kurumlarda incelemelerde bulunmak üzere 'ya gelen Bakanı , yapımı tüm hızıyla süren 1550 yataklı Adana Entegre Sağlık Kampüsü inşaatında incelemelerde bulundu. Sağlık Bakanı Bakan Akdağ, "Cumhurbaşkanımızın rüya projelerinden olan hastanelerden birini Adana'da hizmete sokacağız" dedi.

2-3 YILDA HİZMETE GİRİYOR
Yüreğir ilçesinde yapımı devam eden kampus hakkında yetkililerden bilgi alan Bakan Akdağ, daha sonra inşaatı gezdi. Kamu özel ortaklığıyla yapılan hastane inşaatına ilişkin son durumu yerinde gören ve örnek odalara bakan Bakan Akdağ, "Bu hastaneler devletle özel sektörün iş birliğiyle yapılıyor. Sonuçta işin patronu Sağlık Bakanlığı ama işin ağır yükünü özel sektöre bırakıyoruz. Belki 15-20 yılda hizmete girmesi mümkün olan bu hastaneleri 2-3 yılda hizmete açıyoruz" diye konuştu. Önümüzdeki yıl hizmete girecek kampüsün sadece Adana'ya değil bölgedeki tüm illere hizmet vereceğini belirten Bakan Akdağ, "Bu komplekste genel, kadın doğum, çocuk, onkoloji, kalp damar cerrahisi olmak üzere 6 hastanemiz var. Bir de yüksek güvenlikli psikiyatri hastanemiz bulunuyor. İnşallah gelecek sene bu zamanlarda hastanemiz hizmet vermeye başlar. Cumhurbaşkanımızın rüya projelerinden olan şehir hastaneleri halkımıza sağlık dağıtacak" şeklinde konuştu. Deprem bölgelerinde şehir hastanesi olarak inşaat ettikleri bütün binaların izolatörlü yapıldığına da dikkat çeken Bakan Akdağ şöyle dedi: "Ameliyat sırasında deprem olsa bile doktorlarımız operasyonlarına devam edebilecekler. Hastanelerimi yaparken otoparkından peyzajına, vatandaşımızın geliş gidişinden çevre yollarına kadar inceden inceye bütün detayları düşünüyoruz. Her şey vatandaşlarımızın rahatı, huzuru ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için."

ŞEHİT AİLELERİNİN ACILARINI PAYLAŞTI
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 15 Temmuz'daki kalkışmada şehit düşen asker ve polislerin Adana'daki ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen hava saldırısında şehit düşen 25 yaşındaki ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç'un ailesiyle de bir araya gelen Bakan Akdağ, acıyı paylaştı. Ziyaret esnasında Başbakan Binali Yıldırım da acılı aileyle telefonla görüşerek, kendilerine bir kez daha başsağlığı diledi. Akdağ, son olarak da şehit düşen polis memuru Yunus Uğur'un ailesine taziyede bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana Şehir Hastanesi gelecek yıl bitiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN