Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Odası’na kayyum atansın

Adana Odası Meclis Üyesi Fatih Köylü, yönetim kurulunun şaibeli işlere imza atmasından dolayı açılan FETÖ soruşturması tamamlanıncaya kadar kayyum atanmasını istedi

Giriş Tarihi: 6.9.2016
Ticaret Odası’na kayyum atansın

Adana Odası (ATO) yönetim kurulunda FETÖ'nün çoğunlukta olduğunu savunan Meclis Üyesi Fatih Köylü, ATO'ya kayyum atanması gerektiğini söyledi. 2013 yılında şaibeli bir seçimle göreve gelen yönetimin, çok tartışılacak işlere imza attığını iddia eden Köylü, "Özellikle yönetim kurulunun seçimleri çiziklerden dolayı şaibelidir. Yönetim yapısının FETÖ'cülere yakın isimlerden oluşmasından dolayı açılan soruşturmanın selameti açısından ivedilikle kayyum atanmalıdır" dedi. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe'nin Bank olayıyla ilgili savcılığa verdiği ifadede paraların 17-25 Aralık öncesinde yatırdığını söylediğini belirten Fatih Köylü, "Savcı da araştırmaya gerek görmüyor ve kovuşturmaya yer olmadığına karar veriyor. Ama benim iddialarımdan sonra yalan söylendiği ortaya çıkıyor. Ortada yalan bir beyan var. Cumhurbaşkanının lamalarından sonra sanki buna karşı çıkar gibi Bank Asya'ya yatırılan büyük paralar var" diye konuştu.

ÖĞRETMEN POLİS TUTUKLU
Yatırılan en düşük paranın 5 milyon TL olduğunu açıklayan Köylü, "Kendi paranı yatırmıyorsun odanın parasını peşkeş çekiyorsun. Peki kime, FETÖ'ye? Bankanın o tarihte batacağı belli. Hiçbir tacir, batması bu kadar net olan ve TMSF'nin her an el koyacağı bir bankaya para yatırmaz. 5 bin, 10 bin TL yatırdığı için polis ve öğretmenler görevden alınıp cezaevine konuluyorsa bunlar elini kolunu sallayarak gezemezler. Odaya acilen kayyum atanmalı" şeklinde konuştu. Yönetim kurulu üyesi Cevdet Şeker'in FETÖ soruşturması kapsamında aranırken, Meclis Üyesi Galip Şire'nin tutuklandığını, Hasan Coşkun'un da mal varlığına tedbir konulduğunu anımsatan Köylü, "Sadece Cevdet Şeker, Galip Şire değil. Yönetim ve meclis üyeleri olarak109 kişi çok iyi irdelenmeli. Yönetim yapısının bunlara yakın isimlerden oluşmasından dolayı da ivedilikle kayyum atanmalıdır. Yönetimde şu anda FETÖ'cü çoğunluğu var" iddiasında bulundu.

YASA ÇOK AÇIK NET
Cevdet Şeker'in üyeliğinin FETÖ soruşturması yerine üst üste 3 toplantıya katılmamasından dolayı rutin bir şekilde sonlandırıldığını kaydeden Köylü, şöyle konuştu: "Bu adamları yönetimden, meclisten atmadınız. Bu memlekette anayasa mahkemesi üyeleri görevden alındı. Ama Galip Şire'nin düşürülmedi. Kamu görevlileri, FETÖ/PYD kapsamında tutuklandıkları an kamu görevleri sonlandırılıyor. Yasa açık. Senin bunu yorumlama şansın yok."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ticaret Odası’na kayyum atansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN