Kaldırımda şantiye Belediyeler uyuyor

Prof. Dr. Nusret Fişek Caddesi üzerinde yürütülen çalışması kaldırıma taştı. Silobas, konteynır ve trafoyla kaldırım kapatılınca yayalar yola düştü

Giriş Tarihi: 8.9.2016
Kaldırımda şantiye Belediyeler uyuyor

'da belediyeler vurdumduymazlıkta sınır tanımıyor. Yöneticiler uyuyunca yayalara ait olan kaldırımlardaki işgallerin türü de değişiyor. Eğlence mekanları, restoranlar, cafelerden sonra şimdi de şirketleri kaldırımları işgal etmeye başladı. Prof. Dr. Nusret Fişek Caddesi üzerinde 5 Ocak Fatih Terim Stadı'na yakın bir noktada süren Can İnşaat firmasına ait inşaat çalışması kaldırıma kadar taştı. Yayalar kendilerine ait yere silabos, konteynır ve trafo konulduğunu görünce şaşkına döndü.

TEHLİKELİ İŞGAL
Prof. Dr. Nusret Fişek Caddesi ile 62024 sokağın kesiştiği köşede yaşanan işgalde, inşaat alanına sığmayan beton mikseri olarak kullanılan silobas, konteynır ve inşaata enerji sağlayan trafo kaldırıma yerleştirildi. Yaklaşık 10 günden beri işgalin devam ettiğini belirten vatandaşlar, "Adamlar sanki babalarının tapulu malı gibi getirip kaldırımı işgal ettiler. Üstelik hiçbir güvenlik önlemi de almadılar. Zaten belediyeler ayakta uyuyor. Kanunlar yasaklar kesinlikle işlemiyor" diye konuştular. Bu işgalleri ortadan kaldıracak olan Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nün ne iş yaptığını çok merak eden vatandaşlar, "Başkan işgallere göz yumulmasını mı istedi de bu insanlar bu kadar rahat davranıyor. Hem ana caddeyi hem de Seyhan Belediyesi sorumluluğunda olan sokağı işgal eden bu firmaya derhal ceza kesilmeli, işgaller ortadan kaldırılmalı, kentin ortasında bu çirkin görüntülere de asla meydan verilmemeli" diye tepkilerini gösterdiler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaldırımda şantiye Belediyeler uyuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN