Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Borçlu mükellefler için büyük fırsat

Giriş Tarihi: 10.9.2016
Borçlu mükellefler için büyük fırsat

Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Ayşe Dilbay, 19 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren "6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlkin Kanun"un mükelleflere birçok avantajlar sunduğunu belirtti. Dilbay, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın Vergi Dairesi Başkanlığı iş birliği ile düzenlediği bilgilendirme toplantısında geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren kanun hakkında bilgi verdi, borçlu olanlar için bunun iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

BAŞVURULAR YAPILMALI
Yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin, 31 Ekim 2016 tarihine kadar ilgili vergi dairesine başvuruda bulunmaları gerektiğini ifade eden Dilbay, başvuruların bizzat vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla ya da Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib. gov.tr adresi üzerinden aracılığı ile yapılabileceğini kaydetti. Dilbay, "Başvuru sırasında peşin veya taksit seçeneklerinden biri tercih edilecek. Yapılandırılan tutarlar 6, 9, 12, 18 taksit seçenekleri ile ödenebilecek. Taksitler 2 ayda bir ödemeli olacak. Peşin veya ilk taksit ödemelerinin Kasım 2016 ayında yapılması gerek" diye konuştu.

SON GÜNE BIRAKMAYALIM
Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı da, kanunun avantajlarından faydalanmak isteyen mükelleflerin başvurularını son güne bırakmamalarını isteyerek, şöyle dedi: Bugüne kadar yapmış olduğumuz ziyaretlerde ya da vergi dairelerine başvuran mükelleflerimizin gösterdiği yoğun ilgiden memnunuz. Biz de Vergi Dairesi Başkanlığı olarak kanunun tanıtım faaliyetleri için çalışıyoruz. Tüm çalışanlarımıza bu konularda eğitimler verdik. Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmak isteyen mükelleflerimizin başvurularını son güne bırakmamalarını rica ediyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borçlu mükellefler için büyük fırsat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN