’nün tutuklanması istendi

Giriş Tarihi: 10.9.2016
Hüseyin Sözlü’nün tutuklanması istendi

Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte yargılanan 14 kişi hakkında açılan davaya devam edildi. Savcı, mütalaasında Sözlü için tutuklanmasını talep etti

Büyükşehir Belediye Başkanı ile 14 sanığın "Rüşvet ve ihaleye fesat karıştırma" suçlarından yargılanmasına devam edildi. Duruşmalardan vareste tutulan Hüseyin Sözlü'nün katılmadığı celsede Cumhuriyet Savcısı esas hakkında mütalaasını verdi. Savcı, Sözlü'nün de aralarında bulunduğu 7 sanık hakkında "edimin ifasına fesat karıştırma, rüşvet alma ve verme' suçlarından 7 yıldan 19 yıla kadar hapis talep etti. Mahkeme, sanık avukatların talepleri doğrultusunda eksiklerin tamamlanması için duruşmayı 16 Aralık'a erteledi. Bu arada Sözlü'nün yurt dışı çıkış yasağının sürdüğü bildirildi.

YARIM İŞE HAK EDİŞ ÖDENDİ
Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada sanıklardan Hüseyin Gücüm ve avukatlar katıldı. Duruşmada Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar ve bazı tanıklar ifade verdi. Öztürk, parke taşı konusundaki iddiaları doğruladı. Cumhuriyet Savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, Sözlü'nün muhtelif cadde ve sokaklarda yol ve kaldırım çalışmaları ihalesini kazanan ALP İnşaat sahibi Ertuğrul Kütük'e iş bitirilmediği halde hak ediş ödemelerinin yapılmasına onay verdiğinin altını çizdi. Savcı, Sözlü'nün Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra da başka işler için yapılan ihalelerle alınan parke taşlarını Ceyhan'a göndererek yarım kalan işleri tamamlattığını, bu nedenle 2 milyon 922 bin TL kamu zararına yol açtığını belirtip, "edimin ifasına fesat karıştırma " suçunu işlediğini iddia etti. Mütalaada, Sözlü'nün haksız ödenen hak ediş paralarından menfaat temin ederek "rüşvet alma" suçunu işlediği belirtildi. 6 sanık hakkında "Edimin ifasına fesat karıştırma, rüşvet alma ve verme' suçlarından ceza talep edilirken diğer sanıkların sadece "edimin ifasına fesat karıştırma" suçundan cezalandırılması istendi.

YURTDIŞI YASAĞI DEVAM
Sanık avukatları, dosyada eksikler olduğunu, bilirkişi raporu ve tanıkların tamamın dinlenmediğini belirterek taleplerinin yerine getirilmesini istedi. Mahkeme heyeti, Sözlü'nün de aralarında bulunduğu 3 sanığın yurtdışı yasağının devamına karar verdi. Heyet, rapor istenmesi ve tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 16 Aralık'a erteledi. Sözlü ve diğer sanıklar ilk duruşmada haklarındaki suçlamayı kabul etmemişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin Sözlü’nün tutuklanması istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN