Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakarsan havuz bakmazsan ahır

Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki havuzu bakımsızlıktan önce harabeye döndü. Büyükşehir, yapılan uyarıları e almayınca havuz kurbanlık satış yerine çevrildi

Giriş Tarihi: 12.9.2016
Bakarsan havuz bakmazsan ahır

Adana'da çocukların yaz aylarında serinlemek için girdikleri DSİ'ye ait sulama kanallarında boğulmalarının önüne geçmek için yapılan havuzlarındaki skandalların ardı arkası kesilmiyor. Büyükşehir Belediyesi, yapılan uyarıları e almayınca Gürselpaşa Mahallesi'nde sulama kanalının hemen yanındaki yüzme havuzu bayram öncesi kurbanlık satış noktasına dönüştürüldü. Çocukların serinlemesi gereken havuzda sıcaktan bunalan koyunlar yıkanıyor. Büyükşehir Belediyesi, sorumluluğundaki yüzme havuzlarına karşı umursamaz tavrını sürdürüyor. Mithatpaşa Mahallesi'ndeki havuzun ahıra dönüştürülmesini seyreden Büyükşehir, Pınar Mahallesi'ndeki yüzme havuzunun kıraathaneye çevrilmesini de SABAH Güney'den öğrendi. Her iki havuzdaki çirkin görüntüler gazetemizin ısrarlı haberleriyle sonlandırılırken, aynı dönemde dikkat çekilen Gürselpaşa Mahallesi yüzme havuzu ise kaderine terk edildi.

HARABEYDİ AHIR OLDU
SABAH Güney'in 17 Mayıs 2016 tarihli sayısı "Yüzme havuzları koyun ahırı oldu" manşetiyle çıktı. Haberde Mithatpaşa ve Gürselpaşa Mahallesi'ndeki havuzların içler acısı durumu kamuoyuna duyuruldu. 250 bin TL değerindeki Gürselpaşa yüzme havuzunun harabe görüntüsü her geçen gün daha kötü hal aldı. Haberimizin ardından, duvarlardaki parmaklıkları dahi sökülen yüzme havuzuna en son darbeyi kurbanlık satıcıları vurdu. Havuzun içi ve çevresi ahır haline getirildi.

SAHİP ÇIKACAK MI?
Büyükşehir Belediyesi'nin vurdumduymazlığını fırsat bilen kurbanlık hayvan satıcıları, havuzun çevresine dağıldı. Eskiden çocukların kulaç seslerinden geçilmeyen yüzme havuzunun son halini görenlerin içi parçalandı. Devlet malının bu denli heba edilmesinin hesabının mutlaka sorulmasını isteyen vatandaşlar, "Devletin yüz binlerce lirası harcanarak havuz yapılmış. Ama Büyükşehir Belediyesi kendi sorumluluğuna verilen devlet malına sahip çıkamıyor. Yazıklar olsun" diye konuştular.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakarsan havuz bakmazsan ahır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN