Bank ’ya kaç kez para yatırıldı

Giriş Tarihi: 13.9.2016
Bank Asya’ya kaç kez para yatırıldı

Odası ve Adana Ticaret Borsası yönetimleri odanın parasını defalarca Bank ’ya yatırdığını söyleyen ATO Meclis Üyesi Fatih Köylü, ADASO ve AOSB’nin de sorgulanmasını istedi

Yönetim kurulunun şaibeli kararlara imza atmasından dolayı Odası'na kayyum atanmasını öneren ATO Meclis Üyesi Fatih Köylü, Adana Ticaret Borsası, Adana Sanayi Odası ve Adana Organize Sanayi Bölgesi yöneticilerinin 17-25 Aralık 2013 sonrası Bank 'ya kendi adlarına ve temsil ettiği kurumlar adına para yatırıp yatırmadıklarının araştırılmasını istedi. Fethullah Gülen'in "Paralarınızı Bank Asya'ya yatırın" talimatından sonra Adana Ticaret Borsası'nın parasının büyük kısmını Bank Asya'ya yatırdığını açıklayan Köylü, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

FETÖ'NÜN BANKASI
ATO'nun Bank Asya'ya milyonlarca TL para yatırdığının ortaya çıktığını anımsatan Fatin Köylü, bunun17-25 Aralık 2013 hükümeti devirme girişiminde bulunan terör örgütü FETÖ'ye finansal destek olduğunu öne sürdü. Ticaret Borsası'nın da bu süreçte mevduatının büyük kısmını FETÖ'ye maddi kaynak sağlayan Bank Asya'ya yatırdığını bildiren Köylü, Adana Sanayi Odası ile Adana Organize Sanayi Bölgesi'nin parasal hareketlerinin de incelenmesi gerektiğini belirtti. Köylü, "Bu suça ortak olanların görevlerine son verilip, yargılanması gerekmektedir" dedi.

"ADANA'DAN KİMLER GİTTİ?"
FETÖ'nün iş dünyasındaki yapılanması TUSKON'un 1 Mart 2014 tarihindeki yapılan genel kuruluna Adana'dan da bazı isimlerin katıldığını ifade eden Fatih Köylü, "TUSKON Başkanı Rızanur Meral, o toplantıda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı tehdit etmiş, 30 Mart seçimleri öncesinde hükümete savaş açmışlardı. Bu toplantıya Adana'dan kimler katıldı? Bunlar üyesi olduğu kurumu mu temsil ettiler? Odalarımız, bu toplantıya katılan üyeleri hakkında işlem yaptı mı?" diye konuştu. ATO Başkanı Atila Menevşe'nin ATO Meclisi'nde yaklaşık 90 bin TL'lik zimmet çıktığını ve bunu ceplerinden ödediklerini açıkladığını kaydeden Köylü, "Zimmet, bakanlık müfettişleri tarafından tespit edilmiş. Bir suç işlenmiş. Bu suç parayı ödemekle ortadan kalkmaz. Sadece verilecek cezadan indirim yapılmasını sağlar. Dosyanın cumhuriyet savcılığına gönderilmesi gerekirdi. Ancak, yasal bir süreç başlatılmadı. Ayrıca, rapor mecliste okunup oylandı. Başkan Menevşe, bu yolla işlenen suçun meclisin bilgisi dahilinde yapıldığı havası yarattı. Yani meclisi işlediği suçuna ortak etti" şeklinde konuştu. Aynı raporda meclis üyesi İsmet Yıldırım'ın üyeliğinin düşürülmemesi için resmi evrakta sahtecilik iddiasının da yer aldığını açıklayan Köylü, şöyle konuştu: "4 toplantı üst üste gelmeyen kişinin meclis üyeliği düşer. Ancak Yıldırım'ın katılmadığı belirtilen toplantı tutanağına imza attığı iddiası savcılığa taşındı. Yıldırım'ın, 'gözlüğüm yoktu imza kaydı' şeklindeki savunması ve Menevşe'nin 'bu konuda bilginiz var mı?' sorusuna 'duymadım' diye yanıt vermesinden sonra savcılık, Nisan 2016'da kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Menevşe, 3 personelin tuttuğu ve kendisinin imzaladığı bir olaydan nasıl haberdar olamaz? Son 5 yıllık sürede ATO, ATB, ASO ve AOSB'nin kurum yöneticileri ve çalışanları hakkındaki savcılık ve mahkeme kararlarının incelenmesi gerekiyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bank Asya’ya kaç kez para yatırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN