Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracatçının yüzü Ağustos’ta güldü

Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu, kentin Ağustos ayındaki ihracatının yüzde 9,6 artışla 575 milyon 782 bin olmasının çok sevindirici olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 13.9.2016
İhracatçının yüzü Ağustos’ta güldü

'ten yapılan ihracat Ağustos ayında tırmanışa geçti. Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Ağustos ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9,6 oranında ihracat artışı yapan Gaziantep'in, en çok ihracat yapan iller arasında yeniden 5. sıraya yükselmesinin sevindirici olduğunu söyledi. Konukoğlu, Ağustos ayında 575 milyon 782 bin lık ihracat yapıldığını açıkladı.

"DURMAK YOK"
Konukoğlu "Yaşadığımız darbe girimi ve ardından başlayan süreç, ekonominin eskisinden daha hızlı dönmesi gerektiğini gösterdi. Durmak yok. Yatırımlarımıza ve üretime, ihracat yapmaya, ekonomiyi çarklarının güçlendirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.Hükümetin, yatırımı ve ihracatı destekleyecek yeni teşvik paketini de bir an önce uygulamaya koyması iş dünyasına büyük moral verecektir" dedi. Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyup Bartık da ihracatta yaşanan artış nedeniyle firmaları tebrik ederken, yeniden 5. sıraya yükselmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı Abdulkadir Çıkmaz ise, Gaziantep ile birlikte bölgenin toplam 8 aylık ihracatının 5 milyar 99 milyon dolar olduğunu belirterek, bölge genelinde ihracat düşüşü olurken, Gaziantep'in ihracatının cüzi de olsa artışta olduğunu kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracatçının yüzü Ağustos’ta güldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN