Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Kocamaz: Bizi kimse bölemez

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 18’ Geleneksel ve Dinler Arası Buluşma Töreni’ne katıldı, birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu

Giriş Tarihi: 15.9.2016
Başkan Kocamaz: Bizi kimse bölemez

Kurban Bayramı nedeniyle düzenlenen 18' Geleneksel ve Dinler Arası Buluşma Töreni'ne katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Semavi dinlere mensup kişilerin mezarlarının bulunduğu Şehir Mezarlığı'nda gerçekleştirilen programa Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Coşkun Teymur, İtalyan Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Roberto Ferrari, Peder Fransua Dondu da katıldı. Türkiye Cumhuriyeti, demokratik ve laik bir hukuk devleti olduğunu vurgulayan Başkan Kocamaz, "Biz de bu devletin vatandaşlarıyız. Gidecek başka bir yerimiz yok. Bu ülke hür ve bağımsız bir şekilde yaşayacaksa, ayrıntıları bırakıp ortak müştereklerde buluşacağız. Bizler birbirimize sahip çıktığımız sürece bu ülkenin bir ferdi olmaktan ve bu bayrağın altında yaşamaktan gurur duyduğumuz sürece, bizi kimse bölemez" dedi.

DİNLER ARASI HOŞGÖRÜ
Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Coşkun Teymur, farklı dinlere mensup birçok vatandaşın Mersin'de buluştuğunu söyleyerek, dinler arası hoşgörü üzerine kurulan ilişkilerin devam etmesi dileğini iletti. Konuşmaların ardından İmam Hüseyin Onat, Kur'an-ı Kerim okurken, Mersin Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Coşkun Teymur ile İtalyan Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Roberto Ferrari, İslam düşünürü Yunus Emre'ye ait 'Gel gör beni aşk neyledi' ilahisine eşlik etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Kocamaz: Bizi kimse bölemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN