Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’cü müdürlerin fotoğrafları kaldırıldı

’da emniyet müdürü olarak görev yapan ve FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Mehmet Avcı, Ahmet Zeki ve Hüseyin Çapkın’ın fotoğrafları emniyetin web sitesi ile duvardan kaldırıldı

Giriş Tarihi: 15.9.2016
FETÖ’cü müdürlerin fotoğrafları kaldırıldı

15 Temmuz darbe girişiminden sonra ülkemizin her yerinde başlatılan silahlı terör örgütü FETÖ'ye yönelik soruşturmalar kapsamında bu örgütle ilişkisi olduğu ortaya çıkan ve yapılan sorgulama sonunda tutuklanan eski Emniyet Müdürleri Mehmet Avcı, Ahmet Zeki ve Hüseyin Çapkın'ın fotoğrafları, Adana Emniyeti'nin resmi web sitesi ile makam girişindeki duvardan kaldırıldı. Uygulama kent halkı arasında takdir topladı. Adana'da Hüseyin Çapkın 2002-2003, Mehmet Avcı 2011-2012 ve Ahmet Zeki Gürkan ise 2012-2014 yılları arasında görev yapmıştı. Mehmet Avcı ile Ahmet Zeki Gürkan, Adana'da görev yaparken FETÖ'nün talimatları doğrultusunda iş yaptıkları ve örgüte destek sağlayan operasyonlara imza attıkları ortaya çıktı. Hüseyin Çapkın'ın FETÖ ile bağlantısı ise Emniyet Müdürlüğü yaptığı dönemlere ilişkin olduğu bildirildi.

FETÖ'CÜ MÜDÜRLERİN RESMİ
Adana'da 9 Ocak 2014 yılından beri Emniyet Müdürü olarak görev yapan ve Adanalı olması nedeniyle herkesin "Bizim Cengiz" dediği Cengiz Zeybek, FETÖ davasından tutuklanarak cezaevine konulan üç emniyet müdürünün resimlerinin, müdürlüğün resmi web sitesinden ve Emniyet Müdürlüğü binasındaki makam girişindeki duvarlardan kaldırılması talimatını verdi. Bunun üzerine görevliler, hem web sitesinden hem de duvarlardan FETÖ'cü müdürlerin resmini kaldırdı. Adana Emniyeti'nde uzun yıllar Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra emniyet müdürlüğü de yapan Mehmet Avcı 24 Temmuz 2016, Ankara'da gözaltına alınan Ahmet Zeki Gürkan 5 Ağustos 2016, Bodrum'daki yazlığında gözaltına alındıktan sonra İstanbul'a getirilen Hüseyin Çapkın ise 3 Eylül 2016 tarihinde tutuklandı. Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, polis teşkilatı olarak silahlı terör örgütü FETÖ'ye yönelik operasyonlara ara vermediklerini belirterek, "Başsavcılığımızın talimatları doğrultusunda tüm ekiplerimiz gece gündüz görev başında. Tek bir örgüt elamanı kalmayıncaya kadar mücadele devam ediyor. FETÖ ile bağlantıları olduğu ortaya çıkan eski emniyet müdürlerinin fotoğraflarının kaldırılması konusunda da gerekli yazışmaları yaptık, olurları aldık" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cü müdürlerin fotoğrafları kaldırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN