Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İtfaiyeciler gözünü en yükseğe dikti

Nigde Belediyesi itfaiye teşkilatının araç gücünü artırdı. 32 metrelik merdivenli araç filoya katıldı. 55 metrelik yeni bir araç daha alınacak

Giriş Tarihi: 15.9.2016
İtfaiyeciler gözünü en yükseğe dikti

Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, araç filosuna kurtarma aracı ve 32 metre merdivenli modern bir itfaiye aracı kazandırdı. Filodaki araç sayısını 11'e çıkaran İtfaiye Müdürlüğü'nde yeni araçların hizmete sunumu nedeniyle düzenlendi. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 2 ay içinde 55 metre merdivenli yeni bir aracı daha Niğde'ye kazandıracaklarını müjdeledi. Alacakları yeni itfaiye aracının Türkiye'de sadece 8 büyükşehir belediyesinde olduğuna vurgu yapan Başkan Akdoğan, Niğde çapındaki illerde ve çoğu büyükşehirde 55 metre merdivenli itfaiye aracının bulunmadığını kaydetti. Kurtarma aracı ve 32 metre merdivenli itfaiye aracının maliyetinin 1.9 milyon TL olduğunu açıklayan Akdoğan, 55 metre merdivenli itfaiye aracını 2.5 milyon TL'ye mal bildirdi. Niğde'de 8 yıl öncesine kadar itfaiye binasının bile bulunmadığını anımsatan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, bugün modern itfaiye binası ve güçlü bir araç filosu olan belediye konumuna geldiklerini belirtti. Yeni alınan araçların özelliklerinden de bahseden Başkan Akdoğan, "Niğde Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi itfaiyecilikte de önemli mesafeler kat ettiğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

MODERN ARAÇLAR
AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, şehirlerin yangınlara daha hale getirilmesi, doğal afetlerden en az zararla çıkabilmeleri için itfaiye teşkilatlarına önemli görevler düştüğünü söyledi. Vali Ertan Peynircioğlu da yüksek bütçeli bir yatırımın hizmete girdiğini belirterek, "Afetlere önceden hazırlıklı olmak gerekir. Felaket geldikten sonra onun hazırlığı olmaz. Modern araçlar, donanımlı araçlar olmazsa afetlere yeterince müdahale edilemez" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtfaiyeciler gözünü en yükseğe dikti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN