Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baklava ve fıstık yeni ambalajında

Ünlü tasarımcılar baklava ve fıstığın dünya pazarlarına şık ambalajlarla sunulması için yarıştı. 3 Ekim’deki büyük final için finalistler belirlendi

Giriş Tarihi: 16.9.2016
Baklava ve fıstık yeni ambalajında
Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret Odası iş birliğiyle gerçekleştirilen fıstık ve baklava için yeni ambalaj tasarımlarına yönelik olarak gerçekleştirilen "Gaziantep Yöresel Ürünler Ambalaj Tasarım Yarışması"nın birinci aşaması tamamlandı. Jüri, 3 Ekim'deki büyük final için finalistleri belirledi.

ÖDÜL 4 EKİM'DE
Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından da desteklenen yarışma, Türkiye'nin ve dünyanın ünlü tasarımcılarının baklava ve fıstık için yaptığı orijinal tasarımları yarışıyor. Finale kalan 33 tasarım arasından dereceye girenlerin seçilmesinden sonra 4 Ekim'de töreni yapılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı , fıstık ve baklavanın Gaziantep için "altın" değerinde olduğunu belirtti. UNESCO'nun aldığı gastronomi kenti kararıyla Gaziantep için yeni bir sayfa açıldığını vurgulayan Başkan Fatma Şahin, "Dünyanın en değerli ürünlerinden Antep fıstığına ve en güzel lezzetlerinden baklavaya sahibiz. Bu yarışmayla bu iki ürünümüzün nihai tüketicilere doğru ambalajlarla, en iyi şekilde sunulmasını ve ürünlerimizin hak ettiği değerleri bulmasını düşünmekteyiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baklava ve fıstık yeni ambalajında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN