Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile Beyrut bağlantısı yolda

Tanıtım ve Kalkınma A.Ş., Beyrut ile Adana arasında turizm ve köprüsü kurma çalışmalarına ağırlık vermeye başladı. Genel Müdür İlhami Günsel, “Çok umutluyuz” dedi.

Giriş Tarihi: 17.9.2016
Adana ile Beyrut bağlantısı yolda

Tanıtım ve Kalkınma A.Ş. (ATAK) Genel Müdürü İlhami Günsel, hazırladıkları Beyrut Projesi'nde önemli adımlar atıldığını açıkladı. İki şehir arasındaki turizm ve hacmini artırmak için 28-30 Ağustos tarihlerinde Beyrut'ta bir dizi temas gerçekleştirildiğini anlatan Günsel, Ticaret, Sanayi ve Tarım Odaları Federasyonu, Lübnan Turizm Federasyonu ve Lübnan Seyahat Acenteleri Birliği yetkilileriyle bir dizi toplantı yaptıklarını söyledi.

ORTAK YOL HARİTASI
Toplantılarda Adana'nın Beyrut ile turizm ve ticaret ilişkilerinin geliştirilmesi için mevcut avantajları konuşulup ortak yol haritası çizildiğini kaydeden Günsel, "Adana ile Beyrut arasında yıl boyunca yaptığı direk tarifeli uçuşlar ile Mersin-Beyrut limanları arasındaki üç ayrı denizcilik şirketinin haftalık konteynır gemi seferleri, karşılıklı turistik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesinde çok önemli avantajlardır" dedi. Lübnan'dan Türkiye'ye gelen 300 binden fazla turist ve işadamına Adana'yı her yönü ile tanıtmayı hedeflediklerini anlatan Günsel, "Adana'da üretilen malların Lübnan'a yalpan ihracatının daha da artırılmasına yönelik girişimlerimiz var. Ayrıca Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde çok etkili olan Lübnan ticaret diasporası vasıtasıyla daha geniş bir coğrafyaya ulaşmayı hedefliyoruz" diye konuştu. Günsel, projenin turizm ve ticaret ayağına ilişkin şöyle konuştu: "Lübnan'ın önde gelen turizmcileri Ekim ayında Adana'ya gelerek şehri inceleyecek farklı sektör yetkilileri ile bire bir görüşmeler yapacak. Lübnanlı turizmcilerle Adana'daki tatil, eğlence, kongre, etkinlik, sağlık, alışveriş turizmi konularındaki olanaklar tanıtılacak. Lübnan Ticaret, Sanayi ve Tarım Odalar Federasyonu yetkilileri sonbaharda Adana'ya gelecek ve Adana'da üretilen ürünler için Lübnan, Ortadoğu, Afrika pazarlarında satışı, bu bölgelerdeki fuarlara ortak katılım, Beyrut ve Adana'daki fuarlara karşılıklı davet konularını konuşacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana ile Beyrut bağlantısı yolda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN