’de okullar öğrencilerle doldu

Giriş Tarihi: 21.9.2016
Mersin’de okullar öğrencilerle doldu

’de ilk ders zili bütün okullarda çaldı. Kent genelinde toplam 44 bin öğrenci okulla tanıştı. Vali Özdemir Çakacak, “Ülkeler ancak eğitimle kalkınabilir” dedi

2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk zili çaldı. 'de 18 bini anaokulu olmak üzere toplam 44 bin öğrenci okuluna kavuşmanın sevincini yaşadı. Yenişehir'deki Müfide İlhan İlkokulu'nda düzenlenen törende konuşan Mersin Valisi Özdemir Çakacak, ülkelerin kalkınmasındaki en büyük etkenin eğitim olduğuna değinerek, "Hem fiziki anlamda kalitenin geliştirilmesi, hem çocuklarımızın daha iyi eğitim alması anlamında önemli yatırımlar yapıyoruz" dedi.

ÖĞRETMENLERİN ELİNDE
Öğrencilerin ülkenin geleceği olduğunun altını çizen Vali Çakacak, "Sevgili yavrularımızı geleceğe çok iyi hazırlamak durumundayız. Ülkeler arasında çok büyük bir yarış var, baş döndürücü bir hızla gelişiyor ve yetişmek mümkün değil. Uluslararası rekabete ayak uydurmak için gençlerimizi çok iyi yetiştirmeli, donanımlı olarak geleceğe hazırlamalıyız. Bunun için öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir. Çünkü ülkenin geleceği onların elinde şekilleniyor" diye konuştu.

MÜFİDE İLHAN ÖRNEĞİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Müfide İlhan İlkokulu'nun 'nin ilk kadın belediye başkanı Müfide İlhan'ın ismini taşıdığına dikkat çekerek, şunları kaydetti: "Bu güzel tesadüf hepimiz için gurur vesilesi olmakla birlikte, özellikle kız öğrencilerimiz açısından ayrı bir öneme sahiptir. Kız öğrencilerimiz her biri, Müfide İlhan Hanım'ı örnek alarak eğitimlerini tamamlayacak, idealist bireyler olarak vatan, millet ve devlet yolunda önemli hizmetler üstlenecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin’de okullar öğrencilerle doldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN