Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahinbey başarılı bir eğitim yuvası

Şahinbey Belediyesi’nin açtığı eğitim merkezlerine devam eden lise öğrencilerinin yüzde 80’i üniversite sınavını kazanarak bir bölüme yerleşti

Şahinbey başarılı bir eğitim yuvası
Üniversiteye yerleştirme sıralamasında son sıralarda bulunan 'in eğitimde hak ettiği yere gelmesi için başlatılan seferberlik meyvelerini veriyor. Şahinbey Belediyesi'nin bünyesindeki gençlik merkezlerinde açılan üniversiteye hazırlık kurslarına katılan öğrencilerin yüzde 80'i üniversiteyi kazandı. Şahinbey'in açtığı kurslara katılan bin 561 öğrencinin bin 245'i üniversiteli oldu.

GENÇLİĞE 280 TRİLYON
Üniversiteyi kazanan öğrencilerle buluşan Belediye Başkanı , belediyeciliğin güzel bir alan olduğunu, hizmette sınırlamanın olmadığını belirterek, "İmkanınız varsa her alanda hizmet verebilirsiniz. Belediyecilik sadece yol, kaldırım ve park yapmak değil. Gerçi pek çok belediye çöpleri dahi toplayamıyor, çalışanının maaşını ödeyemiyor ama bizde öyle bir sorun yok. Kişi başına en çok bütçe yapan belediye biziz. Sadece gençlik alanında 280 trilyon ayırdık" dedi. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz da öğrencilerin liseyi bitirip sınavda başarılı olarak büyük zorluğu geçtiklerini belirterek, "Üniversiteyi kazandınız ama daha yolun başındasınız. Üniversitede sadece eğitim-öğretim görmekle kalmayın, kendinizi geliştirin. Araştırma, geliştirme ve toplumsal duyarlılık projelerinde mutlaka yer alın. Sosyal bir kişilik olun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey başarılı bir eğitim yuvası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN