Büyükşehir’den parkmetre inadı

Büyükşehir Belediyesi bayram dönüşü Adanalılara yine parkmetre şoku yaşattı. Büyükşehir Meclisi, mahkemenin iptal ettiği kararı 4 yıl sonra yine uyguladı, ücretli park dönemi başladı

Giriş Tarihi: 22.9.2016
Büyükşehir’den parkmetre inadı

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, uzun bayram tatili dönüşlerinde Adanalılara kötü sürpriz yapmayı alışkanlık haline getirdi. Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı'ndan sonra Adanalılara parkmetre şoku yaşatan Başkan Sözlü, bu yıl da Kurban Bayramı dönüşünde aynısını yaptı. Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Mart ayında aldığı karar doğrultusunda, birçok caddede parkmetre uygulaması hayata geçirildi. Bu kararı yargıya taşıyan , "4 yıl önce aynı hatayı yapmışlar ve mahkeme kararıyla iptal ettirmiştim. İkinci kez aynı yanlışı yapıyorlar" dedi.

BAYRAM HEDİYESİ!
Adanalılar, okulların açıldığı haftanın ilk iş gününe Başkan Sözlü'nün parkmetre hediyesiyle başladı. Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 11 Mart 2016 tarihinde muhtelif cadde ve bulvarlar üzerindeki 958 adet otopark yerinin işletmesini 5 yıl süreyle Yeni Adana İmar'a devreden kararı doğrultusunda, parkmetre uygulamasına başlandı. Hiçbir uyarı yapılmadan uygulamanın hayata geçirilmesi, vatandaşla parkomat görevlileri arasında kısa süreli tartışmaların yaşanmasına neden oldu. Vatandaşlar, bu uygulamaya tepki gösterdi.

BİLE BİLE LADES
Bugüne kadar Büyükşehir'in uygulamaya koyduğu 5 parkomat kararını mahkeme kararıyla iptal ettiren eski Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı Murat Çelik, bu kararın iptali için de idare mahkemesine başvurdu. Park alanı üreterek kentte yaşanan park sorununu çözmesi gereken Büyükşehir'in bunun yerine yanlış kararlar aldığını belirten Çelik, "4 yıl önce aynı hatayı yapmışlar ve mahkeme kararıyla iptal ettirmiştim. İkinci kez aynı yanlışı yapıyorlar. Kendi aldıkları karardan habersizler. Bile bile lades oldular" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’den parkmetre inadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN