Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaylacılar sorunu yaşamadı

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin, Pozantı’nın Akçatekir Mahallesi’nde açtığı semt polikliniği, 2 ayda 20 bin kişiye hizmeti verdi

Giriş Tarihi: 22.9.2016
Yaylacılar sağlık sorunu yaşamadı

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan ve Pozantı Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Emre Samim Çulha ile birlikte yaklaşık 2 ay önce Akçatekir Mahallesi'nde hizmete giren semt polikliniğinde incelemelerde bulundu. Yaz sıcaklarında yaylaya çıkan vatandaşlara verdiği kaliteli hizmetleriyle göz dolduran poliklinik 2 aylık süre içinde yaklaşık 20 bin hastaya sağlık hizmeti verdi.

EKSİKLİK GİDERİLDİ
Genel Sekreterlik olarak böyle bir eksikliği gidermek üzere 'nın önemli destekleriyle semt polikliniğini hizmete açtıklarını belirten Prof. Dr. Arıkan, "Hedefimiz, sağlık hizmetlerini halkımızın ayağına getirmektir. Akçatekir'de yaşayan vatandaşlarımız artık, bir enjeksiyon, basit bir kesinin dikilmesi, diş ağrısı, raporlu ilaçlarını yazdırma, kan ve idrar testlerini yaptırma gibi işlemler için ilçe merkezine ya da Adana' ya gitmek zorunda kalmayacaklar" dedi.

YAYLACILAR MUTLU
Semt polikliniğinin açılmasıyla beraber, günde 350 hasta ortalamasıyla Pozantı Devlet Hastanesi'nin yükünün azaltıldığını vurgulayan Prof. Dr. Arıkan, "Sezonluk yaylaya çıkan vatandaşların bulundukları yere kadar hizmeti ulaştırdık. Hizmete giren bu güzide tesisin, hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu. Poliklinikte diş, laboratuvar, EKG, röntgen, enjeksiyon hizmetlerinin de verildiği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaylacılar sağlık sorunu yaşamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN