7 bin TL için öldürmüşler

’da kaybolduktan sonra cesedi kuma gömülü olarak bulunan Mehmet Işıkoğlu’nun katil zanlıları hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı

Giriş Tarihi: 24.9.2016
7 bin TL için öldürmüşler

'da ailesi tarafından kayıp olarak aranırken cesedi ilçesinde sahilde kuma gömülü olarak bulunan Mehmet Işıkoğlu'nun (28) katil zanlıları olduğu iddia edilen Mehmet Seyran Alp (26) ve Serhat Sukgen (27) hakkında "Tasarlayarak öldürme ve yağma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. Cesedin yerinin değiştirilmesine yardım eden Abdulkadir Alp'in de 5 yıl hapsi talep edildi. 7 bin lira parası için gasp edildiği ortaya çıkan gencin ailesi, o tarihte katillerin bulunması için Müge Anlı'nın programına çıkarak yardım istemişti.

CESEDİ BULUNDU
Seyhan ilçesi, Gürselpaşa Mahallesi'nde oturan 1 çocuk babası Mehmet Işıkoğlu, 22 Ocak günü bir arkadaşıyla telefonla görüştükten sonra, 7 bin 700 lira parasını alıp evden çıktı ve bir daha haber alınamadı. 25 Şubat günü Karataş ilçesinde kumu eşen köpekler yüzü tanınmayan erkek cesedi buldu. Çocuklarının bulunması için ATV'de Müge Anlı'nın programına çıkan aile, sahilde bulunan cesedin üzerinde elbiselerin aynısından oğullarının da olduğunu söyledi. Bunun üzerine DNA testi yapıldı ve cesedin Işıkoğlu'na ait olduğu tespit edildi. masası dedektifleri yaklaşık iki ay sonra olayı gerçekleştiren kişilerin Mehmet Seyran Alp ile Serhat Sukgen olduğunu belirledi. Cesedin yerini değiştirilmesine yardım ettiği ileri sürülen Abdulkadir Alp de gözaltına alındı. Adliyeye çıkarılan şüpheliler tutuklandı. Cumhuriyet Savcısı soruşturmayı tamamlayarak 3 zanlı hakkında Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açtı. İddianamede 2 sanığın, Mehmet Işıkoğlu'nu kiraladıkları araç ile Karataş ilçesine götürdükleri, burada Serhat'ın maktulu kollarından tuttuğu, Mehmet Seyran Alp'in de bıçakladığı anlatıldı. Savcı, iddianamede sanıkların Işıkoğlu'nu çok sayıda bıçak darbesiyle öldürdükten sonra 7 bin TL'sini gasp ettiklerini, daha sonra da gömdüklerini belirtti. Sanıkların olaydan 2-3 gün sonra gömdükleri yeri beğenmediklerini, Mehmet Seyran'ın kardeşi Abdulkadir ile Karataş'a giderek cesedin yerini birlikte değiştirdiklerine de iddianamede yer verildi. Tutuklu sanıklar, önümüzdeki günlerde hâkim karşısına çıkacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 bin TL için öldürmüşler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN