Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk müteahhitlerin başarısı gurur veriyor

Giriş Tarihi: 24.9.2016
Türk müteahhitlerin başarısı gurur veriyor

DEİK Türkiye- İş Konseyi Başkanı Halil Avcı, “Türk müteahhitlerin ‘Atavatan’ Türkmenistan’ın başarısında üstlendiği rol bizlere gurur veriyor” dedi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye- İş Konseyi Başkanı Halil Avcı, Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un vizyonu ile Orta 'nın lojistik olma yolunda devasa projelere imza atan Türkmenistan'ı parlak bir geleceğin beklediğini söyledi. Avcı, hem 'Atavatan' Türkmenistan'ın başarısı hem de Türk müteahhitlerin bu başarıdaki rolünün gurur verici olduğunu belirtti.

MİLYAR DOLARLIK YATIRIM
Türk müteahhitlik şirketi tarafından 2 milyar 250 milyon dolarlık yatırımla inşa edilen ve geçtiğimiz günlerde dünyanın dört bir yanından gelen davetlilerin katılımıyla açılışı gerçekleştirilen 'Aşkabat Uluslararası Havalimanı'nın açılış töreninde Türkiye'yi Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın temsil ettiğini aktaran Avcı, "Hem Orta Asya'nın göz bebeği Türkmenistan hem de Türk müteahhitlik sektörü adına çok önemli bir gündü" dedi. Halil Avcı, Orta Asya'da bir kavşak noktası olan Türkmenistan'ın, eski İpek Yolu'nun de merkezi konumunda olduğuna işaret ederek, "Türkmenistan, Devlet Başkanı Berdimuhammedov'un da vizyonuyla eski İpek Yolu'nu canlandırmanın peşinde. Türkmenistan, Orta Asya'nın lojistik merkezi olma yolunda hızlı adımlar atıyor. Demiryolları bağlantıları ile İpek Yolu'nu canlandırmaya çalışıyor" diye konuştu. Avcı, yine Türk müteahhitlerinin yaptığı devasa bir proje olan Türkmenbaşı Limanı'nın da gelecek yıl açılacağını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk müteahhitlerin başarısı gurur veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN