Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerlikaya: Gazi şehir demokrasi kahramanı

15 Temmuz’da önemli bir sınav veren hem terörle mücadelede hem de sınırında önemli sınav veriyor. Valilik ve Büyükşehir ise bu mücadelede etkin rol alıyor

Yerlikaya: Gazi şehir demokrasi kahramanı

Valisi Ali Yerlikaya, alınan önlemlerle sınırının yol geçen hanı olmaktan çıktığını ve sınırda kuş uçurtulmadığını söyledi. Yerlikaya, FETÖ mensubu olmaktan dolayı tutuklanarak cezaevine konulan garnizon komutanlarının sınırdaki sorumluluklarını yerine getirmemesi nedeniyle geçmişte sınırın kalbura döndüğünü anımsatarak, "Sınırda güvenli bölgenin oluşturulmasıyla kentimiz ve ülkemiz çok daha güvenli olacak" dedi.

KOMUTANLAR FETÖ'CÜ ÇIKTI
Gaziantep'in sınıra olan yakınlığı nedeniyle olaylardan etkilenme ve sorumluluk anlamında farklı bir yerde olduğunu kaydeden Yerlikaya, "15 Temmuz darbe girişimi öncesine kadar sınırlarımızı koruyan 3 komutan da bu süreçte gözaltına alındı. Uzun süre sınırlarımızdaki denetimi etkili kılmak ve angajman kurallarını uygulatmak için çabaladık. Bugün bu konuda da çok daha etkili bir noktadayız. Artık sınırlarımız daha güvenli hale geldi" diye konuştu.

SINIR GÜVENLİĞİ SAĞLANIYOR
Fırat Kalkanı harekâtıyla özgürleştirilen Cerablus'un yeniden ihya edilmesinde Gaziantep'in etkin bir rol aldığını kaydeden Vali Yerlikaya, "Fırat'tan Hatay'a kadar sınırlarımızda güvenli bir bölge oluşturulduğunda Suriyeli kardeşlerimiz burada rahatça yaşabilecekleri gibi sınırlarımız da çok güvenli olacaktır. Cerablus'un ihyası da bu konuda önemli bir örnek olacaktır" şeklinde konuştu.

SABAH HALKIN SESİ
SABAH Bölge Temsilcisi Ramoğlu da Gaziantep'teki çalışmaları dikkatle izlediklerini ve kamuoyuna duyurmada üstlerine düşen görevi yerine getirdiklerini söyledi. Ramoğlu, "SABAH önemli bir misyona sahip. FETÖ başta olmak üzere terör örgütleriyle mücadelede ülkemizin sesi oluyor. Bugüne kadar pek çok önemli konuyu ve olayı gündeme getirerek halkımızı bilgilendirdik" dedi.

"GAZİANTEP'İ TANITACAĞIZ"
SABAH'ın Gaziantep'e büyük önem verdiğini söyleyen Ersin Ramoğlu, her yıl düzenli olarak yayımladıkları Gaziantep ekleriyle gazi kenti tüm Türkiye'ye tanıttıklarını anımsattı. Ramoğlu, bu yıl da hazırlayacakları Gaziantep özel sayısında kentin 15 Temmuz'daki mücadelesi başta olmak üzere başarılarını ve güzelliklerini duyuracaklarını sözlerine ekledi.

ÇARPICI BİLGİLER VERDİ
Vali Yerlikaya, SABAH Adana Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu, SABAH Güney Haber Müdürü Temel Eren, Reklam Koordinatörü Serdar İçerler ile Gaziantep Temsilcisi Mehmet Boncuk'tan oluşan SABAH heyetini kabulünde yaptığı konuşmada FETÖ/ PDY, PKK ve DAEŞ gibi terör örgütleriyle verilen amansız mücadele başta olmak üzere yapılan çalışmalar hakkında çarpıcı bilgiler verdi.

SABAH ÖNCÜ GÜÇ
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in ziyaret eden SABAH ekibi Şahin'den de önemli bilgiler aldı. SABAH'ın demokrasi mücadelesinde önemli bir kale olduğunu söyleyen Başkan Şahin şöyle devam etti: "15 Temmuz'da ülkemiz karanlık bir darbe ile karşı karşıya kaldı. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde halkımız büyük bir sınav verdi. SABAH da bu süreçte medyada öncü bir güç olarak mücadele verdi. Son olarak Cerablus'un yeniden inşa edilmesini üstlendik. Burayı alt yapı ve üst yapısıyla yeniden yapacağız. Oranın DAEŞ'ten temizlenmesiyle birlikte elektrik ve su ihtiyacını karşıladık, çocuk parkı bile kurduk. 3 bine yakın Cerabluslu kendi evlerine dönmek istedi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerlikaya: Gazi şehir demokrasi kahramanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN