Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüreğir’den sektöre profesyonel aşçılar

Giriş Tarihi: 24.9.2016
Yüreğir’den sektöre profesyonel aşçılar

Yüreğir Belediyesi tarafından kültür evlerinde verilen kurslar gençleri meslek sahibi yapıyor. Kurslara katılan gençler, meslek sahibi olurken günlük 7 harçlık alıyor

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği Projesi kapsamında Murat Göğebakan Kültürevi'nde devam eden Aşçılık Kursu öğrencilerini ziyaret etti. Aşçı adaylarının hazırladıkları yemeklerden tadan Başkan Çelikcan Yüreğir'den sektöre profesyonel aşçılar yettiğini söyledi. Kursiyerler proje boyunca eğitimlere geldikleri her gün için 7 cep harçlığı alıyor.

NİTELİKLİ PERSONEL
Yemeklerin tadını beğenen Başkan Çelikcan, "Belediyemizin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği projesi kapsamında yürüttüğü kurslarımızdan mezun olan gençlerimiz nitelikli personel olarak iş hayatına adım atıyorlar. Proje ile birlikte işsiz gençlerimiz meslek sahibi olarak iş imkânına kavuşuyor. Belediyemiz buradan bu kurslardan sektöre profesyonel aşçılar yetiştiriyor. Hepsi yetenekli pırıl pırıl gençler. Gurur verici bir tablo" dedi.

UYGULAMALI EĞİTİM
Proje kapsamında verilen aşçılık kursunda kursiyerlere gastronomi ve yiyecek tarihi, yemek bilimi, tat bilimi tanımları, gurme ve gurmelik kavramları, yöresel yemekler ve yeme içme kültürünün ulusal düzeyde tanıtımı ve sunumları, tarihte mutfak ve aşçılık sanatının gelişimi ile yiyecek tarihi, menü planlama, standart yemek reçetesi, mutfak ekipmanları kullanımı gibi birçok konuda pratik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir’den sektöre profesyonel aşçılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN