Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alaköprü Barajı’na atık sular karışıyor

Mersin’in Anamur ilçesinden ’ye su temini yapılan Dragon Çayı’na iki mahallenin kanalizasyon suyu ve atıklarının karıştığı iddia edildi

Giriş Tarihi: 25.9.2016
Alaköprü Barajı’na atık sular karışıyor

'ye Su Temin Projesi kapsamında suyun verildiği Anamur'daki Alaköprü Barajı ve Dragon Çayı civarlarındaki mahallelerde bulunan konutların atık sularının uzun süredir çaya karıştığı iddia edildi. Kalkınma Bakanı 'ın bir ay önce Anamur ziyaretinde yaptığı toplantıda da gündeme getirilen konu bir türlü çözüme kavuşturulamayınca tepkiler de arttı.

SONUÇ ALINAMADI
Dragon Çayı ve Alaköprü mevkiinde bulunan Ormancık ve Sarıağaç Mahallesi sakinleri konuyu Anamur Kaymakamlığı, Büyükşehir ve Anamur Belediyesi ile Devlet Su İşleri yetkililerine defalarca aktarmalarına karşın sonuç alamadıklarını iddia ettiler. Konu ile ilgili çalışmaların, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın talimatına rağmen yerine getirilmediği belirtildi. Ormancık Mahallesi Muhtarı Mustafa Keklik ile Sarıağaç Mahallesi Muhtarı D. Ali , mahallelerinin baraj havzası içerisinde bulunması nedeniyle çevreye yayılan atık korkusu ile içme ve sulama suyuna karışan kanalizasyon atıklarını aylardır ilgililere bildirdiklerini ancak bir sonuç alamadıklarını belirttiler. Muhtarlar Alaköprü Barajı çevresinde bir biyolojik atık su arıtma tesisinin yapılarak sorunun çözülmesini istediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alaköprü Barajı’na atık sular karışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN