Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Temmuz gecesi akıllara kazınacak

15 Temmuz’da yaşananların, yapılan fedakârlık ve kahramanlıkların anlatıldığı 9 dakikalık film, ’nın dört bir yanında gösterilecek

Giriş Tarihi: 27.9.2016
15 Temmuz gecesi akıllara kazınacak
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), 15 Temmuz farkındalığı yaratmak için büyük bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk 'nın önerisiyle Türkiye'de ilk kez hayata geçirilecek proje kapsamında teknoloji ile donatılan 2 TIR'la, 15 Temmuz'da yaşananları, yapılan fedakârlıkları ve kahramanlıkları anlatan 9 dakikalık film, 'nın tüm ilçe ve köylerinde vatandaşa izlettirilecek. Startı 1 Ekim'de vereceklerini açıklayan Başkan Ömer Faruk Sakarya, "Adanalılara o geceyi bir kere daha hatırlatıp farkındalık oluşturacağız" dedi.

'MİNNET BORCUMUZ VAR'
15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişiminin herkes gibi kendilerini de derinden yaraladığını vurgulayan Başkan Sakarya, "Hem üzüldük, hem çok kızdık. İçimizde fırtınalar koptu. Darbe sonrası düşündük. İstiklâl Savaşı'nda olduğu gibi milletin, vatanı için canını verdiği başka bir örnek yok. Bu insanlara bir borcumuz var. Bu insanlar bizim için canını verdi. Yaşadığımız bu güzel günler için Kurtuluş Savaşı şehitlerimize, gazilerimize minnet borcumuz varsa ileride yaşayacağımız güzel günler için de 15 Temmuz şehitlerine ve gazilerine minnet borcumuz var" diye konuştu. 15 Temmuz'da şehit düşen ve gazi olanların canlarıyla kanlarıyla gösterdiği kahramanlığı unutturmamayı amaçladıklarını söyleyen Sakarya, "Minnet borcumuzu ödemek için 9 dakikalık bir film hazırlattık. O gün yaşanan olayları ve sonrasında gösterilen kahramanlıkları dile getirdik. O acı dolu geceyi bizler Ankara ve İstanbul'da oturanlar gibi hissedemedik. Şimdi aynı duyguları paylaşmak için bu 9 dakikalık filmi milletimize izletecek ve o coşkuyu yeniden kalplerimizde hissedeceğiz. 15 Temmuz farkındalığını bir kez daha ortaya koymayı amaçlıyoruz" şeklinde konuştu.

ÇEVRE İLLERE GİDECEK
İnsanın doğasında bir şey olup bittikten sonra rehavete kapılmak olduğuna dikkat çeken Sakarya, şunları söyledi: "Darbenin üzerinden 2 aydan fazla bir zaman geçti. İnsanlar, yaşananları unutmaya başlıyor. Milletimizi bu rehavet havasından kurtarmak için bir şeyler yapmamız gerektiğini düşündük. Çukurova GİAD olarak kolları sıvadık. Bir kamyon ve kamyonet hazırladık. Özel olarak giydirdik. LED TV ve ses sistemi ile donattık. Araçlar 1 Ekim'de yola çıkacak. Adana'nın tüm ilçelerini gezecek. Talep olursa il ve ilçelere de araçlarımızı göndereceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz gecesi akıllara kazınacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN