Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nin araştırması çilingir sofrasında

’li il başkanlarından oluşan heyet, ’in sınırındaki ilçesi Karkamış’ta yapacakları araştırmayı, CHP’li ilçe başkanının çilingir sofrasına taşıdı

Giriş Tarihi: 28.9.2016
CHP’nin araştırması çilingir sofrasında

Fırat Kalkanı için inceleme heyeti kuran 'liler şehit cenazelerinin geldiği Karkamış'ta yapacakları araştırmayı davullu-zurnalı rakı sofrasına taşıdı. Karkamış CHP İlçe Başkanı Mehmt Polat'ın hazırladığı rakı sofrasına oturan heyet üyeleri, partililer ve vatandaşlardan büyük tepki çekti. Partililer, heyetimiz şehit cenazelerine katılacaklarına çilingir sofralarında eğleniyor. Bu kabul edilebilecek bir durum değil" dediler. Türk Silahlı Kuvvetleri geçen 24 Ağustos'ta, Cerablus'un terör örgütü DAEŞ'ten temizlenmesi ve Türkiye sınırının güvenli hale getirilmesi amacıyla Fırat Kalkanı harekâtını başlatmıştı. Hafta sonunda, il başkanları toplantısına katılmak için Havalimanı'na inen ve buradan Kahramanmaraş'a hareket eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kentten ayrılmasından sonra heyet Cerablus'un tam karşısında bulunan Gaziantep'in Karkamış ilçesine geçti.

O GÜN 10 ŞEHİT VARDI
Karkamış'ta inceleme yapmak için oluşturulan heyetin görüntüleri sosyal medyaya düşünce ortalık karıştı. CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu'nun da aralarında bulunduğu heyet için sınırında davullu-zurnalı karşılamanın ardından çilingir sofrası kuruldu. Türkiye o gün verilen 10 şehide ağlarken, inceleme heyeti sınırın tam da karşısında Karkamış'ta kurulan rakı sofrasında eğlendi. CHP heyetinde yer alan İzmir İl Başkanı Ali Asuman Güven, Denizli İl Başkanı Haşim Teoman Sancar, Aydın İl Başkanı Bayram İnci ve Şahinbey İlçe Başkanı Hüseyin Yalçın ile Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu'nun, Kılıçdaroğlu'nun 'alenen rakı içmeyin' talimatını delerek kasaplık yapan CHP Karkamış İlçe Başkanı Mehmet Polat'ın evinde kurdukları rakı sofrasında davul zurna eşliğinde eğlenmesi tepki topladı.

CHP'NİN KRİPTOLARI
Şehit cenazelerinin olduğu bir günde yapılan çilingir sofralı, davullu zurnalı eğlenceye tepki gösteren bazı partililer, "Bunlar da bizim partinin kriptoları. Şehit cenazelerine katılacaklarına rakı sofrasında çalgıyla çengiyle eğleniyorlar. Kabul edilecek bir durum değil. Bir tarafta 10 tane şehit bir tarafta bizim heyetin eğlencesi" diye tepki gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’nin araştırması çilingir sofrasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN