Türkiye'nin en iyi haber sitesi

300 liralık bağış hapisten kurtardı

’da trafikte hakaret suçuyla ilgili soruşturma uzlaşmayla sonuçlandı. Şüpheli, müştekinin isteğiyle Mehmetçik Vakfı’na 300 TL bağışta bulununca hapis cezası almaktan kurtuldu

Giriş Tarihi: 4.10.2016
300 liralık bağış hapisten kurtardı
'da Tarsus- Adana-Gaziantep (TAG) otoyolu üzerinde İsmet İnönü Mesleki ve Anadolu Lisesi öğretmeni Öner Dokuyucu ile Hamdullah Yıldız arasında trafikte yol verme meselesi yüzünden tartışma çıktı. Öğretmen Dokuyucu, kendisine 'geri zekalı' diyen Hamdullah Yıldız'dan şikayetçi oldu. Her iki taraf, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu tarafından görevlendirilen uzlaştırmacı aracılığıyla anlaştı. Yıldız, şikayetçi öğretmenin talebi üzerine Mehmetçik Vakfı'na 300 lira bağışlayınca hapis cezası almaktan kurtuldu. İsmet İnönü Mesleki ve Anadolu Lisesi öğretmeni Öner Dokuyucu, eşiyle birlikte 01 JE 515 plakalı aracı ile giderken, yol verme meselesi yüzünden 01 CZG 44 plakalı aracı kullanan Hamdullah Yıldız ile tartıştı. Yıldız, 'Geri zekalı mısın? İnsan hiç arkasına bakmaz mı?' diye hakaret etti. Aracının camı kırılan Öner Dokuyucu şikayetçi oldu. Müşteki ile zanlı poliste uzlaşmayı kabul ettiklerini bildirince, dosya, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu Savcısı Kalkan tarafından uzlaştırmacı olan Adana Adliyesi 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görevli Mehmet Anmaç'a verildi.

CEZADAN KURTULDU
Uzlaştırmacı Mehmet Anmaç, öğretmen Ömer Dokuyucu ile görüşüp uzlaşma şartı ve talebini aldı. Dokuyucu, şüphelinin Mehmetçik Vakfı'na 500 lira bağış yapması halinde uzlaşacağını söyledi. Seyyar satıcı Yıldız, ancak 300 lira bağış yapabileceğini bildirdi. 'Hakaret' suçundan 3 2 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıp ceza almaktan kurtulan seyyar satıcı Hamdullah Yıldız, "Bu bana iyi bir ders oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
300 liralık bağış hapisten kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN