Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamera görüntüleri kavgaya ışık tutacak

Giriş Tarihi: 8.10.2016
Kamera görüntüleri kavgaya ışık tutacak

'da ağabeyinin kız arkadaşı Serap B. (21) ile araya giren bir kızı bıçaklayarak yaraladığı ileri sürülen 18 yaşındaki Remziye , "Kasten öldürmeye teşebbüs, kasten yaralamaya teşebbüs ve olası kastla yaralama" suçlarından yargılandığı mahkemede suçlamayı kabul etmedi. Genç kız, saldırıya uğradığı için bıçağı korunma amaçlı kullandığını ileri sürdü. Serap B. ise sanığı yalanladı. Mahkeme, işyeri güvenlik kamerasının görüntülerini istedi. Demir'in tahliye isteği reddedildi.

DUL DİYE KARŞI ÇIKTILAR
Olay, 11 Mayıs günü Kocavezir Mahallesi'nde meydana geldi. İddialara göre 2 kadının bıçakla yaralanması olayı şöyle oldu: Tarık Demir ile eşinden boşanan Serap B. arasında duygusal ilişki yaşanmaya başlandı. Tarık Demir'in ailesi, Serap B.'nin dul olmasından dolayı bu arkadaşlığa karşı çıktı. Bu nedenle taraflar arasında husumet oluştu. Serap B. ile kız kardeşi Dilan B. alışverişten dönerken şüpheli Remziye Demir ile karşılaştı. Öfkeli kız bıçaklamak istediği Dilan B.'nin kaçması üzerine ağabeyinin sevgilisini birden çok bıçak darbesiyle ağır yaraladı. Genç kız, bu arada bıçağı almaya çalışan A.'yı da elinden hafif şekilde yaraladı.

GÖRÜNTÜLER İSTENDİ
Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Remziye Demir, amacının öldürmek ya da yaralamak olmadığını söyleyerek, "Bana saldırdılar. Korkutmak için bıçağı salladım. Bizi ayırmaya gelen Çiğdem bu sırada yaralandı. Daha önce Serap beni sıkıştırıp, saçımı çekmişti. Bu yüzden bıçak taşıyordum. Müştekilerin bana hakaret ve tehditleri güvenlik kamerasında vardır. Temin edilmesini istiyorum" dedi. Müştekiler, sanığı yalanlayıp, şikayetçi oldu. Güvenlik kamerası görüntülerin teminini isteyen mahkeme duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamera görüntüleri kavgaya ışık tutacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN