Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bariyerler çalındı büyükşehir sevindi

Büyükşehir, parkometre uygulamasını başlatınca kaldırım işgallerini engellemek için koyduğu bariyerler işlevini kaybetti. Kağıt toplayıcıları fırsattan istifade bariyerleri söküp götürdü

Giriş Tarihi: 9.10.2016
Bariyerler çalındı büyükşehir sevindi

Büyükşehir Belediyesi'nin kaldırım işgallerinin önüne geçmek ve araçların kaldırımlara park etmesini önlemek için koyduğu bariyerlerin kağıt toplayıcıları tarafından sökülerek hurdacılara satıldığı ortaya çıktı. Parkometre uygulamasını yeniden hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Yeni Adana İmar A.Ş. ise, daha fazla para kazanmak ve kaldırımlara araçları rahatlıkla park ettirmek için bariyerlerin sökülmesine göz yumdu. Bu durum vatandaşların tepkisine neden oldu.

İŞGALİ SEYRETTİ
Büyükşehir Belediyesi uygulamaları ve duyarsızlığına vatandaşların tepkisi sürüyor. Birçok caddede kaldırımların otopark gibi kullanılmasını önüne geçmek için kimi yerlere taş, kimi yerlere baba, kimi yerlere ise demir bariyerler koyan Büyükşehir Belediyesi bariyerlere sahip çıkamadı. Özellikle Gazeteci Mustafa Gümüşdamla Caddesi'ndeki demir bariyerler ezilerek, kaldırım işgallerinin önü açılırken, Büyükşehir buna müdahale etmek yerine seyretmeyi tercih etti. Büyükşehri zabıtası, kaldırıma park eden araçlara herhangi bir ceza yazmazken, tartışmalı şekilde başlayan parkmetre uygulaması ise kaldırım işgalini adeta yasallaştırdı. Kaldırıma park eden araçlardan para alınırken demir bariyerler hurdaya çıktı. Büyükşehir'in gözleri önünde yaşanan bu yasa dışılığa bariyerlerin sökülmesi eklendi. Gecenin ilerleyen saatlerinde caddeye gelen kağıt ve hurda toplayıcıları, ezilmiş olan demir bariyerleri sökerek hurdacıya satmaya başladı.

YANLIŞ ÜSTÜNE YANLIŞ
Büyükşehir'in aynı anda birden fazla yanlışa imza attığını vurgulayan vatandaşlar, "Kaldırım işgaline engel olması gereken Büyükşehir, sanki bu işgaller başka bir belediyenin sorumluluğundaki bir cadde de yaşanıyormuş gibi seyretti. Bu yetmiyormuş gibi kaldırımların Yeni Adana İmar'a gelir getiren bir kapı olmasına da ses çıkarmadı, önlem almadı. Sonunda bariyerler de çalındı. Küçük bir caddeye sahip çıkamayan Büyükşehir, Adana'yı nasıl yönetecek?" diye sordu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bariyerler çalındı büyükşehir sevindi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN