Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Acarsan’dan ’a 600 yataklı hastane

Gaziantep merkezli Acarsan Holding, ’ın Babil vilayetinde 200 milyon dolara mal olan 600 yataklı bir hastane açtı. Acarsan’ın Irak’ta 7 ayrı şehirde de hastane inşaatları devam ediyor

Giriş Tarihi: 12.10.2016
Acarsan’dan Irak’a 600 yataklı hastane
'nin güçlü şirketlerinden Acarsan Holding uluslararası bir tesise daha imza attı. Acarsan Holding'e bağlı Universal Acarsan tarafından, 'ın Babil vilayetinde yapımı tamamlanan ve 200 milyon dolara mal olan, 600 yataklı eğitim hastanesinin açılışı gerçekleştirildi. Babil kent merkezi Hille'deki İmam Sadık Eğitim Hastanesi'nin açılışına Irak Sağlık Bakanı Adile Humud ile birlikte çok sayıda önemli isim de katıldı.

BAKANDAN TEŞEKKÜR
Humud, açılışta yaptığı konuşmada hastanenin Irak'ta son 30 yıl içerisinde hizmet verecek en büyük hastane olduğunu belirterek, "Ortadoğu'nun en önemli hastanelerinden biri olan 600 yataklı bu tesisimiz, ilk defa tüm alanlardaki en gelişmiş tıbbi cihazlara sahip olma özelliğini de taşıyor. Ülkemize böyle donanımlı ve büyük bir hastaneyi kazandıran Üniversal Acarsan'a çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederim" dedi. Acarsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Acar ise, "Açılışını yaptığımız hastanenin işletmesi başlıyor. Meysan, Kerbela, Nasıriyye ve Basra'da büyük çaplı eğitim hastanelerimizin inşasında da son aşamaya gelindi. Bu hastanelerin inşaatının yüzde 90'ı tamamlandı. Irak'taki mali duruma rağmen şirketimizin güçlü ekonomisi sayesinde buradaki yatırıma devam ediyoruz" diye konuştu.

EN BÜYÜK PROJE: ICONOVA
Acar, Selahaddin vilayetine bağlı Dicel ve Tuzhurmatu ilçesiyle Kut kentinde eğitim hastanelerinin inşasının da sürdüğünü söyledi. Acarsan Holding uluslararası projelerinin yanı sıra 'de de inşaat sektöründe, ülkenin tek etapta tamamlanan en büyük konut projelerinden birine imza attı. Acarsan Holding'in, Gaziantep'te yapımı devam eden Iconova'da Şireci Grup ile ortaklığı bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acarsan’dan Irak’a 600 yataklı hastane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN