PTT Evleri’ne kapalı semt pazarı yapılıyor

PTT Evleri Mahallesi’ne kapalı semt pazarı müjdesi veren , “Birkaç mahallenin ortak kullanacağı semt pazarları sayesinde görüntü kirliliği ortadan kalkacak” dedi

Giriş Tarihi: 21.10.2016
PTT Evleri’ne kapalı semt pazarı yapılıyor
Yüreğir'in ikinci kapalı semt pazarı PTT Evleri Mahallesine yapılıyor. Başkan , uygun yer bulunduğunda diğer mahallelere de kapalı semt pazarı yapacaklarını belirterek "Yüreğir'de vatandaşlarımızın alışverişlerini rahat yapabilmeleri amacıyla kapalı semt pazarı sayısını artıracağız. Bunun için Yüreğir'de yaptığımız kentsel dönüşümü, içerisinde kapalı semt pazarı olacak şekilde planlayacağız" dedi.

İDARİ BİNALAR OLACAK
Yüreğirli vatandaşları kışın yağmurdan ve çamurdan, yazın ise sıcaktan ve tozdan koruyup rahat alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla kapalı semt pazarlarını çoğaltacaklarını belirten Çelikcan, "Yüreğir'e ilk kapalı semt pazarını Serinevler Mahallesi'ne yaptık. İkincisini PTT Evleri'ne yapıyoruz. İnşaatı hızla devam ediyor. 3 bin 814 metrekare kapalı alanı olan pazarın içerisinde idari bina da olacak. Amacımız kapalı semt pazarı sayısını artırarak sokaklara kurulan semt pazarlarına son vermek" diye konuştu. Çok amaçlı olarak yapılacak kapalı semt pazarlarından vatandaşlar farklı şekillerde yararlanacak. Semt pazarının olmadığı günlerde gençler spor yapabilecek. Dernekler, sivil toplum örgütleri, buraları kermes ve toplantı amaçlı da kullanabilecek. Kapalı semt pazarları, bayramlarında ise kurban kesim olarak hizmet verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PTT Evleri’ne kapalı semt pazarı yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN