Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıklı Kentler Birliği ’e hayran kaldı

’de düzenlenen Sağlıklı Kentler Birliği Mersin Buluşması’na katılan konuklar, programda gerçekleşen teknik gezide Mersin’in tarihi ve turistik yerlerine hayran kaldı

Giriş Tarihi: 23.10.2016
Sağlıklı Kentler Birliği Mersin’e hayran kaldı

Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 25'incisi düzenlenen Sağlıklı Kentler Birliği Mersin Buluşması'nın bu yılki teması 'Sağlıklı Kentler İçin Yenilenebilir ' oldu. 13 belediye başkanı, birlik üyesi belediye temsilcileri, akademisyenler ve 200'e yakın katılımcı ile gerçekleşen buluşmada, dünyada yenilenebilir enerji kaynakları, elektrik tüketimi ve bu tüketimin doğurduğu sonuçlar ve yeni enerji potansiyelleri konuşuldu.Yenilenebilir enerji kaynaklarının fosil yakıtlar gibi sera gazı yaymadıklarını belirten Prof. Dr. Zafer Demir, 2013-2020 yılları arasında yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretiminin yüzde 45 artacağını söyledi.

YAKINDAN TANIDILAR
Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve çöpten elektrik üretimini sağlayan proje hakkında bilgi veren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Dr. Bülent Halisdemir, geri dönüşümün ve geri dönüşümden elde edilen kazancın önemine vurgu yaptı. Konferansların ardından yapılan teknik gezi ile misafirler Mersin'in tarihi ve turistik mekanlarını gezerek kenti yakından tanıma imkanı buldu. Gezinin ilk durağı, Mersin'in tarihi güzelliklerinden Kanlıdivene oldu. Davetliler, daha sonra Kızkalesi, Cennet ve Cehennem obrukları, Mağarası ve Tarsus'u da gezdi. Konuklar, Mersin'in eşsiz güzelliklerini yakından görme imkanı buldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıklı Kentler Birliği Mersin’e hayran kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN