Anne adaylarına sertifika verildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ‘Gebelik Okulu’nda eğitimini tamamlayan anne adaylarına sertifika düzenlenen törenle verildi

Giriş Tarihi: 30.10.2016
Anne adaylarına sertifika verildi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan 'Gebelik Okulu'nda eğitimini tamamlayan kursiyerlere sertifika verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, dezavantajlı gruplara verilen desteğin bir ülkenin gelişmişliğinin göstergesi olduğunu söyledi. Herkesin yaşam kalitesini yükseltmek için yıllardır mücadele ettiklerini anlatan Başkan Şahin, "insanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışıyla hizmet verdiklerini belirtti.

YAŞAM VE SAĞLIK HAKKI
Toplumun değişim ve dönüşümünün kadınla başladığına işaret eden Şahin, "Kadın eğitimliyse, mutluysa, huzurluysa toplum, huzurlu, mutlu ve eğitimli oluyor. Kadının bu alanda yeterince desteklenmesi konusunda iki şey çok önemli. Birincisi tabi ki yaşam hakkı. İkincisi de sağlık. Sağlıklı toplum, sağlıklı anne, sağlıklı ve huzurlu bir aileyle olabiliyor. Dolayısıyla yaklaşık 15 yıldan beri Cumhuriyet'in 100. yılındaki hedefimize biz 2011'de ulaştık. Çünkü sağlıkta dönüşüm en önemli dönüşümdür" dedi.

"YÜZDE 10'U GELMELİ"
Gebelik Okulu'nun çok önemli olduğunu dile getiren Şahin şunları söyledi: Şehrimizde yıllık ortalama 50 bin çocuğumuz doğuyor. Analık gibi çok önemli bir müesseseyi bilgiyle donatmamız gerekiyordu. Bunun için de Gebelik Okulu'nu açtık. Bu okul şu anda güzel bir şekilde çalışıyor. Ama daha da kuvvetlendirmemiz, sayıyı daha da artırmamız gerekiyor. Yılda 50 bin çocuğumuz oluyorsa yüzde 10'u gelip bu eğitimde istifade etmeli. Özellikle göç alan bölgelerimizdeki annelerin daha çok ihtiyacı var.

SERTİFİKALARINI VERDİ KUTLADI:
Başkan Fatma Şahin, İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı, Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tanrıverdi ve protokol üyeleri eğitime katılan 240 anne adayına sertifikalarını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne adaylarına sertifika verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN